27. – 30. juulini toimuva Viljandi pärimusmuusika festivali põhiprogrammis on üheksal laval üle 70 kontserdi. Lisaks pääsmetega passialas toimuvale põhiprogrammile on festivalil ümmarguse tähtpäeva puhul publikule kingituseks tasuta sissepääs pärimeetri alale ning ligi 70 tasuta kontserti kahel passialast linna poole jääval laval.
- Bioneeri uudised
- 4. juuli 2023
- Foto: Viljandi Pärimusmuusika Festival / Aron Urb
Vabaduse platsilt algav pärimeetri ala külgneb lauluväljakul, Pärimusmuusika Aida juures ning lossimägedes paikneva passialaga. Pärimeeter on vaba sissepääsuga, kuid turvakontrolliga ning seal asuvad toiduala, laste- ja käsitööala ning Roheline lava.
Roheline lava asub traditsioonilises kohas Jaani kiriku ja Tasuja puiestee vahelisel murul ning pakub sel aastal kuulamiseks üle viiekümne etteaste.
“Ümmarguse ning väärika toimumiskorra numbrini jõudnud Viljandi pärimusmuusika festival on andnud korraldajaile hea võimaluse muhedalt nostalgitsemiseks. Seepärast leidsime, et Viljandi linnarahvas peab saama Rohelise lava programmist ning toiduhoovist osa tasuta - nii nagu see oli festivali algusaastatelgi. Meie jaoks on hea ning sõbralik suhe oma inimestega oluline,” rääkis festivali pealik Ando Kiviberg.
Festivalimelust osa saamiseks on ka linnasüdames avatud üks lava, mille programmi eest tasu ei küsita.
“Õlleõu oli nähtus, mis käis samuti esimeste festivalide juurde, mil peo süda asus toonases Kultuurikolledži ehk praeguses Park hotelli hoones. Õlleõu oli festivali tuiksooneks ja muusikute kohtumispaigaks ning asus seal, kus täna on hotelli uhke fuajee ja aatrium,“ meenutas Kiviberg.
30. pärimusmuusika festivali puhul otsustati ühendada kaks ideed - nostalgiakummardus festivali algaastatele ning luua intiimne püüne ehedatele külapillimeestele. “Kuna Õlleõueski saab ehedat pillimängu kuulata tasuta, rõõmustab seegi lisandus loodetavasti kõiki neid, kes eelistavad festivali nautida piletit lunastamata,” rääkis festivali pealik.
XXX Viljandi pärimusmuusika festivali ajal Lossi tänav 6 hoovis asuv Õlleõu on avatud kõigil neljal päeval kella 13-st kuni 23-ni ning autentsed külapillimehed annavad igal päeval neli kontserti, millest saab osa kella 16-st 20-ni.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta