Foxway Grupp ostis Saksamaal mobiiliseadmete tagasiostu teenuseid pakkuva ettevõtte Teqcycle Solutions GmbH. Saksamaal kokku kogutavad seadmed väärindatakse Tartus tegutsevas Foxway OÜ-s ning suunatakse korduskasutusse.

  • Tarbimine ja tervis
  • 4. märts 2023
  • Foto: Tartu Foxway tootmis ja laohoone Tartus Raadil / Maanus Kullamaa

Foxway töötleb Tartus üle 1,5 miljoni mobiiliseadme aastas, teatas ettevõte.

Viimastel aastatel on Foxway Grupi loomulik kasv olnud kiire, ulatudes 20 protsendini aastas. Kasvu on veelgi kiirendanud strateegilised tehnoloogiaettevõtete omandamised. Foxwayl on üle maailma üle 1400 töötaja ja grupi aastakäive on üle 700 miljoni euro.

Teqcycle hangib kasutatud elektroonikaseadmeid erinevatest allikatest ning suunab need kõige perspektiivikamatesse müügikanalitesse. Teqcycle’i 2022. aasta käive oli 29 miljonit eurot ning ettevõttes on ligi 50 töötajat. Teqcycle Solutionsi peakorter on Münchenis ning ostuga tugevdab Foxway oma positsiooni Saksamaal ja saksakeelsetel turgudel.

„Euroopas kasvab nõudlus taastatud seadmete järele, mistõttu on vaja rohkem nutiseadmete kokkuostu kanaleid. Seda olulisemad on tõhusad lahendused, et koguda telefonid kokku, pikendada nende eluiga väärindamise kaudu ja suunata seadmed uuesti turule, tekitades nii tõelise ringmajanduse. Teqcycle annab meile võimaluse tugevdada ringtehnoloogia pakkumist Saksamaal ja osutada ühiste jõududega jätkusuutlikke teenuseid klientidele ja partneritele,“ ütleb Foxway OÜ tegevjuht Jaan Tähiste.

Foxway pakub elektroonikaseadmete taaskasutuse täisteenust, mis hõlmab seadmete tagasiostu, renditeenuseid, seisundi hindamist ja seadmetele uue elu andmist. Teqcycle’il on tugev positsioon mobiiliseadmete korduskasutuses ning ettevõte on olnud aastaid tootjate, sideoperaatorite ja jaemüüjate võtmepartner unikaalsete lahendustega, mis annavad hoogu ringmajandusele.

„Arvestades Teqcycle’i juhtivat turupositsiooni Saksamaal on meil suur rõõm panustada Foxway rahvusvahelisse laienemisse. Foxway ja Teqcycle’i suurepärased tiimid, keda ühtemoodi innustavad ringtehnoloogia lahendused, ühendavad nüüd jõud. Meil on plaanis laiendada oma äri Foxway koosseisus ning pakkuda lisandväärtust grupile ja selle klientidele,“ ütleb Teqcycle’i tegevjuht Sebastian Neubeck.