Fujitsu Siemens Computers esitles 6. märtsil Hannoveris toimunud tehnoloogiamessil CeBIT 2009 maailma esimest nullvatise ooterežiimiga arvutit. Uued arvutid jõuavad Eestis müügile juulis ja hakkavad maksma ligikaudu 8000 krooni.

Fujitsu Siemens Computers müügijuhi Antti Vari kinnitusel aitab uus tehnoloogia büroodes säästa energiat ja hoida kokku raha ning kaitsta ka keskkonda. „Nullvatine arvuti ei kuluta väljalülitatud asendis ega ka ooterežiimil üldse energiat, kuid on endiselt hallatav. Näiteks saab administraator eelnevalt määrata  ajavahemiku,  mil arvuti saab automaatselt laadida alla tarkvarauuendusi ka väljaspool tavalist tööaega,“ selgitas
Vari.

Lisaks olematule energiatarbimisele on uutel arvutitel ka 89%-lise efektiivsusega toitesüsteem, mis vastab käesoleva aasta algul kehtima hakanud ENERGY STAR® 5.0 nõudmistele. Vari sõnul on tegemist nn rohelise investeeringuga, mis tähendab, et arvutis on  halogeenivabad emaplaadid, monitori väljundilülitusfunktsioon, uued energiasäästlikud Intel® protsessorid ning kogu tootmisprotsessis on kasutatud keskkonnasõbralikke materjale.

Nullvatise energiatarbimise funktsiooni kasutatakse alates 2009. aasta suvest kahel arvutimudelil, milleks on ESPRIMO E7935 0-Watt ja ESPRIMO P7935 0-Watt. Üksikasjalikumat teavet leiab aadressilt www.fujitsu-siemens.com/0watt.

Fujitsu Siemens Computers on üks pioneeridest toodete kogu eluiga hõlmavate keskkonnasõbralike tehnoloogiate ja protsesside kasutamisel. Fujitsu Siemens Computers on tehnoloogiaettevõtete poolt loodud keskkonnasäästlikku mõtteviisi propageerivate algatuste Climate Savers Computing Initiative ja Green Grid liige ning sotsiaalselt vastutustundlikku käitumist edendava ühenduse ÜRO Global Compact liige. Lisainfot ettevõtte kohta saab veebilehelt http://www.fujitsu-siemens.ee/.