Nädalavahetusel kogunevad Eesti gaidid Elvas, et tähistada ülemaailmset Heade Mõtete päeva koos 10 miljoni gaidisõbraga üle maailma.

Selle aasta Heade Mõtete päeva rahvusvaheliseks teemaks on „Me saame päästa oma planeeti!“, mis keskendub keskkonna ja ka ühiskonna probleemidele ning nende võimalikele lahendustele.

Kolme päeva jooksul toimub mitmeid erinevaid tegevusi, näiteks mõttetalgud „Õhtu planeediga“, kus käsitletakse teemasid: puhas joogivesi, liikide hävimine, vaeste linnaosad, metsade hävimine, kasvuhoonegaasid jne. Samuti toimuvad ka erinevad keskkonnahariduse tegevused, mille käigus tutvustatakse noortele keskkonna probleeme, keskkonna osa meie igapäevaelus ja selle tähtsust inimkonnale.

Laupäeval toimub ka käsitöötuba teemal „Taaskasutuses riided“ ning Maailmakohvik, kus nii nooremad kui ka vanemad saavad arutada omavahel ühiskondlikel teemadel, nagu näiteks „Laste kehaline karistamine“. Päeva teisel poolel toimub lühike jalutuskäik imeilusas Elva looduses ning päev lõpeb Prügikolli karnevaliga ja keskonnateemalise filmiõhtuga.

Tegevused on suunatud nii väiksematele kui ka suurematele gaididele.

Heade Mõtete päeva tähistatavad maailma 10 miljonit gaidi üheaegselt, et sellega üheskoos pöörata tähelepanu ülemaailmsetele probleemidele.

Heade Mõtete päev on maailma gaidlikus liikumises skautluse ning gaidluse rajajate lord ja leedi Baden-Powelli ühine sünnipäev 22. veebruar. Eestis tähistatakse sündmust 22. veebruarile lähimal nädalavahetusel.

Eestis korraldab Heade Mõtete päeva Eesti Gaidide Liit (EGL). EGL on mittetulunduslik kasvatusliku eesmärgiga rahvusvaheline noorteorganisatsioon, mis pakub põnevaid tegemisi igas vanuses tüdrukutele ja poistele. Gaidide põhitegevus toimub salgasüsteemis iganädalaste kokkusaamiste näol, lisaks korraldatakse laagreid, matku jt ühisüritusi. Rahvusvahelise skautluse ja gaidluse põhimõtete järgi õpivad gaidid elus vajalikke oskusi ja väärtusi põnevate tegevuste ja mängudega.

Rahvusvaheline Heade Mõtete päeva koduleht: www.worldthinkingday.org