Rahvusvaheline pankade konsortsium lükkas pärast keskkonnaorganisatsiooni Greenpeace sekkumist, tagasi ettevõtjate plaani ehitada Slovakkiasse tuumaelektrijaam.

Veebiväljaanne www.greenpeace.org/russia/ru teatel sai ehitusplaanide toetamisest keeldumine avalikuks pärast mitmete ökoloogide ära kuulamist. Jutuks olid nii tuumaelektrijaama mõjud keskkonnale kui ka majanduslikud riskid.

Enne Greenpeace`i sekkumist oli planeeritud Slovakkia tuumaelektrijaama investeerida 800 miljonit eurot. Konsortsium, kuhu kuuluvad sellised suurettevõtted nagu ING, ESTE, Societe Generale, Intesa Sanpaolo, loobus investeerimismõttest, kuna kahe plaanitud reaktori projektid olid valminud juba 1970ndatel aastatel. Seega projektide planeerimise hetkeks polnud Tšernobõli katastroofi veel toimunudki.

Teadlased kinnitasid pankuritele, et vananenud tehnoloogiatesse investeerimine, on tegelikult väga suurte majandus- ja keskkonnariskide enda kanda võtmine.

Päras Greenpeace´i esindajate ettekandeid üritas Slovakkia energeetikafirma esindaja veelkord investoreid veenda, aga konsortsium ei muutnud enam meelt.