Laupäeval 28. märtsil 2015 kell 20.30-21.30 Eesti aja järgi kustutatakse üle maailma keskkonna säästmiseks „Earth Hour 2015” raames tuled.

„Earth Hour” sai alguse 2007. aastal Sydneyst, kus 2,2 miljonit majapidamist ja ettevõtet kustutasid üheks tunniks tuled, et seista vastu kliimasoojenemisele. Järgmisel aastal oli keskkonnasäästmise aktsiooniga liitunud juba üle 50 miljoni inimese 35 riigist. 2009. aastal, mil „Earth Hour” toimus kolmandat korda, oli ametlikke toetajaid juba üle 4000 linna 88 riigist, kes kõik kustutasid tuled meie planeedi kaitseks koos sadade miljonite elanikega. Maa Tund on seekord rekordiline, hõlmates 172 riiki ja piirkonda. Aastatega on liitunud järjest enam hoolijaid.

Maa Tundi tõlgendatakse kui suurimat globaalset hääletust – hääletatakse Maa ja kliima soojenemise vahel. Väljalülitatud elektriseadmed annavad hääle maale, väljalülitamata aga kliima soojenemisele. Meil kõigil on oma hääl ning iga hääl loeb.

Maa tunnis osalemiseks ei ole vaja teha muud kui laupäeval kell 20.30-21.30 lülitada välja ebatarvilikud elektriseadmed ning kustutada tuled. See ei ole lihtsalt elektri säästmine, see on hetk, kus mõtleme meid ümbritseva keskkonna peale.

Loe rohkem ja võimalus oma osalemisest teada anda: www.earthhour.org .