Head lood avasid kodanikuühiskonna nädala

Tartus algas täna järjekorras seitsmes kodanikuühiskonna konverents, mis on esmakordselt toimuva Eesti Kodanikuühiskonna Nädala avaürituseks. Tänavuse konverentsi teemaks on „Head Lood“ ja nädala läbivaks teemaks „Laulvast revolutsioonist Teeme ärani“.

Konverentsil räägivad kodanikuühenduste esindajad lugusid hästi läinud projektidest, edukatest organisatsioonidest, heast koostööst ja muust, millest teised organisatsioonid inspiratsiooni ja kasulike mõtteid saavad koguda.

Konverents toimub TED-formaadis ning seda kantakse üle nii Eesti Kodanikuühiskonna Nädala kodulehel kui ka TV14-s, mis võimaldab kõigil soovijatel konverentsi jälgida.

Kogu Kodanikuühiskonna Nädala eesmärgiks on tõsta avalikkuse ees esile Eesti kodanikuühiskonna suurimad saavutused, hetkel esinevad probleemid ning töötada välja uusi võimalikke tulevikustsenaariumeid.

Korraldajate sõnul ei saa kodanikuühiskond kunagi lõplikult valmis ja seepärast on nädala teiseks oluliseks eesmärgiks kõiki sellel osalejaid innustada – innustada nägema probleeme meie ümber ning leidma uuenduslikke ning leidlikke viise nende lahendamiseks.

Eesti Kodanikuühiskonna Nädalat korraldavad SA Domus Dorpatensis ja Eesti Väitlusselts. Korralduspartneriteks on Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit, AIESEC ja mitmed teised. Rahastavad Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Tartu linn ning Tartu Ülikooli üliõpilasesindus.

Lisainfot Eesti Kodanikuühiskonna Nädala ning  kavas olevate ürituste kohta võib leida aadressil www.kodanikuuhiskond.ee ning samanimeliselt Facebook’i fännileheküljelt.