Tallinna Keskkonnaamet korraldab heakorrakuu raames kõigis linnaosades ohtlike jäätmete ja vana kodutehnika kogumisringe kahel järjestikusel nädalavahetusel. Infot peatuste asukohtadest ja autode sõidugraafikust saab heakorrakuu veebilehelt või linna abitelefonilt 1345.

  • Jäätmed
  • 27. aprill 2012
  • Elavhõbedaga kraadiklaase pildistas Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Eeloleval laupäeval 28.aprillil sõidavad KESTO OÜ spetsialiseeritud autod ringi Kristiines ja Mustamäel, pühapäeval 29.aprillil teenindatakse Põhja-Tallinna ja Lasnamäe elanikke. Järgmisel nädalavahetusel sõidavad autod ringi Haaberstis ja Nõmmel laupäeval ning Kesklinnas ja Pirital pühapäeval. Autod teevad neli 45-minutilist peatust ajavahemikul kella 10-st kuni 14-ni.

Tasuta on võimalik ära anda järgmisi jäätmeid: vanad akud, patareid, õlid, õlifiltrid, ravimid (kuni 2 kg inimese kohta), värvi- ja lakijäätmed (kuni 10 kg inimese kohta), olmekemikaalid (kuni 10 kg inimese kohta), elavhõbedajäätmed, sh päevavalguslambid (kuni 10 tk inimese kohta), elektri- ja elektroonikajäätmed (vana kodutehnika).

Vastu ei võeta autokumme, tulekustuteid, segaolmejäätmeid, mittekomplektseid elektri- ja elektroonikajäätmeid.

Ohtlikke jäätmeid saab tasuta ära anda ka jäätmejaamades. Info leiate veebilehelt www.tallinn.ee

Tallinna Keskkonnaamet kutsub linlasi kasutama võimalust vabaneda ohtlikest jäätmetest ja vanast kodutehnikast. Sellega annab igaüks oma panuse meid ümbritseva keskkonna puhtusele.