Autorendifirma Hertz sõlmis allkirjastas Genfi autonäitusel Renault’ga kokkuleppe, mille kohaselt hakatakse kogu Euroopas pakkuma rentimiseks Renault’ elektriautosid.

Hertz plaanib järgmise kahe aasta jooksul kaasata autoparki 500 Renault’ elektriautot üle Euroopa. Koostöölepe on osa möödunud aasta detsembrikuus tutvustatud Hertzi globaalsest elektriautode programmist, mille eesmärk on tuua valik emissioonivabasid elektriautosid avalikku kasutusse.

Hertz Corporationi juhatuse esimees Mark Frissora sõnul mängib kavandatav partnerlus Renault’ga ettevõtte globaalses elektriautode programmis olulist rolli. „Renault on välja arendanud täieliku valiku elektriautosid, mis on stiilsed ja keskkonnasõbralikud. Soovime Hertzi klientidele ja Connect by Hertz liikmetele pakkuda võimalust sõita nende autodega 2012. aasta algusest,” ütles Frissora.

Renault’ vanemasepresident ja korporatiivmüügi divisjoni juht Uwe Hochgeschurtzi sõnul on elektriautod tõeliselt jätkusuutlik lahendus tänapäeva keskkonna ja müraga seotud probleemide lahendamiseks.

„Oleme loonud valiku keskkonnasõbralikke autosid, et täita klientide ja ärireisijate vajadused. Meie partnerlus Hertziga võimaldab tutvustada uut innovaatilist tehnoloogiat ning läbi elektriautode kasutamise aidata hoida keskkonda,” kommenteeris Hochgeschurtz koostööd Hertziga.

Renault toob 2011. aastal turule kolm elektriautot – Fluence Z.E., Kangoo Z.E. ja Twizy. 2012. aastal lisandub valikusse ZOE. Renault’ elektriautod täiendavad Hertzi Green Collection’it, kus kõikide autode CO2 emissioon on väiksem kui 140g/km ning sõidukid on kütusesäästlikumad.