Silmadega seonduvad pinged tulenevad tihti sellest, et me kasutame silmi täiskoormusel ja pikka aega väga ühekülgselt. See juhtub siis kui oleme arvuti taga pikka aega keskendunult ja “unustame” puhkepausid, kus silma lihased saaks teha ka muid liikumisi ehk harjutusi.

Silma ümber olevate akupunktuuri punktide regulaarne masseerimine aitab vältida või peatab lühinägelikkuse, aitab parandada enesetunnet ja parandab töövõimet. See ei asenda regulaarset silmade puhkepause ja muid silmaharjutusi, vaid on täienduseks. Tihti on lauba piirkonna peavalud  ja uneh äired põhjustatud just silmade ülepingest.

Zu_Ling_Qi_Cieaura_akupunktuur_acupuncture_massage
Akupunkt Zu Ling Qi. Foto: akupunktuur.eu

Järgnevalt toome välja mõned olulised akupunktid peavalu ja migreeni leevendamiseks:

Akupunktuuri punkt „Puuriv Pambus“ – V 2 – Cuan Zhu asub kulmukaare alguses lohus (vt esimest fotot). Selle akupunkti mõjutamine aitab leevendada pea- ja silmavalu, ninakõrva urgete vaevuseid, õietolmuallergiat. Punkti masseerimine aitab vabastada ka silmade pingest, mis on üks peavalu põhjuseid. Vajuta pöialdega alt ülespoole punktile.

Akupunkt „Pisarate Langemine“ – Zu Ling Qi asub jala välisküljel, 4. ja 5. varbavahe pikendusel, 2,5 cm varbavahest üles, luudevahelises lohus. Selle masseerimine aitab leevendada pea-, ristluu- ja puusavalusid, õlalihaste pingeid, veepeetust, artriiti ja naiste steriilsust. Masseeri punkti kummalgi jalal umbes 1 minut või kasuta akukleebist PureRelief.

Yin_Tang_Cieaura_akupunktuur_acupuncture_massage
Akupunkt Yin Tang. Foto: akupunktuur.eu

Punkt „Kolmas Silm“ – Yin Tang asub kulmude vahel keskel, otsmiku- ja ninaluu vahel lohus. Seda punkti masseeritakse lauba piirkonnas olevate peavalude puhul ning uimasuse korral. Punkti masseerimine aitab vähendada neeruvalu, silmade pinget ja väsimust, tasakaalustab käbinääret ning aitab seedimatuse ja õietolmuallergia korral, vähendab ärrituvust, depressiooni ja mentaalset segadust, tugevdab immuunsüsteemi.

Pane peopesad kokku ja aseta keskmised sõrmed kulmude vahele. Kui küüned on pikad, siis aseta akupunktile pöidla üks nukk. Lase välja hingates peal vajuda rinnale. Kui istud laua taga, võid panna ka küünarnukid lauale. Vii oma tähelepanu kolmandale silmale. Välja hingates anna kolmanda silma tagustele lihastele justkui kerge korraldus „lõdvestu“ ja nii veel mõned korrad. Hinga sügavalt ja luba peal ja ülejäänud kehal lõdvestuda umbes paar minutit.  Tõhusalt mõjub sellel punktil ka valu vähendav akukleebis Purerelief.


Lihtsa ja tõhusa eneseabi – akupunktmassaaži – algkursus, 19. märtsil  - Studio108.