Keskkonnaamet ja Hiiu Folk korraldavad 14.-16. juulil sarja loodusõhtuid, kus juttu tuleb pärimusest looduses, Hiiumaa loodusväärtustest ja kaitsealadest ning loodusõppe korraldamisest Hiiumaal. Loodusõhtud on kõikidele huvilistele tasuta.
- Inimene, kogukond, ühiskond
- 14. juuli 2014
Juba kolmandat aastat järjest korraldab Keskkonnaamet koostöös Hiiu Folgiga kolmel järjestikusel folgi eelsel õhtul sarja loodusõhtuid. Loodusõhtutel kohtuvad huvilistega folklorist ja pärimuskultuuri edendaja Marju Kõivupuu, bioloog ja zooloog Uudo Timm, Palade loodushariduskeskuse juhataja ja õpetaja Karin Poola ning loodusfotograaf ja ornitoloog Tiit Leito.
Esmaspäeval, 14. juulil algusega kell 19 peab Marju Kõivupuu Kärdla Villalaos loengu „Pärimus looduses, loodus pärimuses.“
Pärimusjutud elustavad maastikku ning annavad kohtadele ja paikadele tähenduse. Loodusega seotud uskumused, tõekspidamised ning väärtushinnangud avavad väravad eelläinud põlvede loodusetunnetusse ning maailmapilti. Loodusega seotud pärimus ja loodusressursside jätkusuutlik kasutamine esivanemate poolt on osa meie kultuuripärandist, mille kandjad ning väärtustajad - kuid ka pärandajad - oleme tänasel päeval meie ise.
Teisipäeval, 15. juulil algusega kell 19 räägib Uudo Timm Kärdla Villalaos Hiiumaa loodusväärtustest ja kaitsealadest.
Paigad, mis paistavad Hiiumaal kaugemalt tulijale silma on teinekord kohalikele üsna igapäevased. Kuidas nende loodusväärtustega koos elada, neid hoida ja milline on selle juriidiline vorm - looduskaitse.
Kolmapäeval, 16. juulil kell 19.15 toimub loodusõhtu vastvalminud Palade loodushariduskeskuses. Karin Poola ja Tiit Leito räägivad loodushariduskeskuse tegemistest ja eesmärkidest, mis on seotud loodusõppe korraldamisega Hiiumaal. Jutuks tuleb Kivimimaja saamise lugu ja selle ülesanded. Olemasoleva väljapaneku toel tehakse mõtteretk Hiiumaa geoloogilisse minevikku.
Loodusõhtute toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja need on kõigile osalejatele tasuta.
Hiiu Folgil saab külastada ka Keskkonnaameti telki, mis 18.-19. juulil on avatud Kassari Kiigeplatsil ja kus sel aastal tutvustatakse Läänemerd - Hiiumaa erinevaid rannikuid, sealseid maastikke, taimestikku ja loomastikku.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta