Lõppes koalitsiooni „Ettevõtted HIV vastu“ eestvedamisel ja koostöös Noored Kooli Sihtasutusega läbi viidud Tagasi Kooli eriprojekt, mille käigus käisid vabatahtlikud koolides HIV-teemalisi tunde andmas.

Terve Eesti Sihtasutuse (TESA) ettevõtete koalitsiooni juhi Keit Fomotškini sõnul selgus külalisõpetajate muljetest, et kõige üllatavam ja kohati lausa ehmatav oli kooliõpilastele fakt, et Eesti on HIV levimise kiiruselt Euroopas esikohal. "Samas oskasid noored hästi nimetada HIV levikuteid ja mõistsid kondoomi kasutamise olulisust,“ ütles Fomotškin. „Muret tekitab aga asjaolu, et paljud õpilased ei teadnud, kus asuvad nende piirkonnas  noorte nõustamiskeskused ning millist infot ja abi sealt saab.“

Tänavu toimus HIV-teemaline Tagasi Kooli eriprojekt 4.-8. aprillini. Kokku osales eriprojektis 33 kooli Tallinnast, Tartust,  Harju-, Järva-, Võru- ja Valgamaalt ning Ida-Virumaalt. 26 vabatahtliku abiga, kellest enamik on koalitsiooni „Ettevõtted HIV vastu“ kuuluvate ettevõtete juhid ja töötajad, jagati baasteadmisi HIV, aidsi ja seksuaalsuse teemadel rohkem kui 1400le 7.-12. klassi õpilasele.

"Noorte harimine ja nende turvalisema seksuaalkäitumise kujundamisel on esmatähtis, et sellistest teemadest räägitakse nii palju kui võimalik," arvas vabatahtlik koolitaja ja Rimi Eesti Food personalijuht Õrne Lainde. Tema sõnul oli koolitunde andma minek loogiline asjade käik. „Olles koalitsiooni liige soovime oma ettevõttega panustada koostöösse igal võimalikul moel," lisas Lainde.

Fomotškini sõnul teeb rõõmu, et peale kasvab uus põlvkond, kes teab, kuidas HIV levib ja ei levi, mõistab turvalise seksuaalkäitumise vajalikkust ja teab, kuidas kasutada kondoomi ning tahab seda teha. „HIV-epideemia kontrolli alla saamise vaatenurgast Eestis on see väga olulise tähendusega," lisas ta.


Allikas: TESA