H&Mil on hea meel tutvustada kontseptsiooni „H&M Innovation“ uut, loomasõbralikule moele pühendatud erikollektsiooni „Co-Exist Story“, mis on täies ulatuses saanud loomakaitseorganisatsiooni PETA (People for Ethical Treatment of Animals) heakskiidu.  Naiste-, meeste- ja lasteriietest koosnev kollektsioon pakub alternatiivseid lahendusi nii loomset päritolu kangastele kui ka keskkonda mõjutavatele  tootmis- ja töötlusprotsessidele. „Co-Exist Story“ on brändi kolmas erikollektsioon, mis lansseeritakse kontseptsiooni „H&M Innovation“ alt – tegemist on 2021. aasta alguses loodud initsiatiiviga, mis keskendub jätkusuutlikutele innovatsioonidele, materjalidele ja disainile. Erikollektsioon „Co-Exist Story“ jõuab hm.com-i müügile neljapäeval, 4. novembril.

 

Kollektsiooni naiste- ja meesterõivad on disainitud kaasaegsele linnakodanikule, kes armastab ühtaegu nii õhtuseid väljaskäimisi kui ka varahommikust loodusmatka. Trendikatest esemetest koosneva kollektsiooni taga on uuenduslikud materjalid, mis ei ole loomset päritolu ning on seejuures hangitud jätkusuutlikumatest allikatest. Innovaatilistest ja taimset päritolu materjalidest on kollektsioonis esindatud näiteks FLWRDWN™, mis asendab loomset päritolu vooderdusmaterjalid lilledest loodud tselluloosmaterjaliga, ning VEGEA™, mis on taimne alternatiiv õli baasil põhinevatele ja loomset päritolu nahkadele.

Rõivavalikut iseloomustavad ülesuuruses volüümid, 90ndatele iseloomulik peostiil ja funktsionaalsed väliriided. Naisterõivaste seast leiab oversized-stiilis kreemja kunstkarusnahast mantli, mis on loodud ümbertöödeldud polüestrist, ning efektse, ECONYL®-segust valmistatud pika kootud narmaskleidi. Meesteriiete võtmeesemeks on ümbertöödeldud nailonist ülesuuruses tuulejakk, mille stiil viitab moodsale streetwear-trendile ning mida ehib mänguline grafiti-trükk. Kollektsiooni jalatsite hulgast leiab kalamehesaabastest inspireeritud naistesaapad, mis on valmistatud Yulex® looduslikust kautšukist, ning mugavad meestesaapad FLWRDWN™-materjalist. Kollektsiooni kuulub ka asutuse The Vegan Society poolt sertifitseeritud veganikosmeetika: punane ja tumelilla huulepulk ning värviline silmalainerikomplekt.

Lasterõivaid iseloomustavad külluslikud värvid, mida kohtab nii ümbertöödeldud nailonist tuulejakkidel kui ka FLWRDWN™-materjalist puhvjopedel. Särke ja vabaajarõivaid ehivad aga hüüdlaused, mis vannuvad truudust loomariigile ja on austusavalduseks PETA loomakaitsetööle.

„Erikollektsioon „Co-Exist Story“ kehastab H&Mi kestvat pühendumust innovaatiliste ja loomasõbralike alternatiivide otsimisele, pakkudes klientidele seejuures ka värskeimat moodi. H&M ja PETA on kogu projekti puhul nautinud positiivset dialoogi ning meil on hea meel toetada seda väärtuslikku tööd, mida PETA igapäevaselt teeb,“ kommenteerib H&Mi loovnõustaja Ann-Sofie Johansson.

„Suur osa meie tööst PETAs on saavutatud tänu positiivsete suhete loomisele ettevõtetega nagu H&M, et saaksime tagada loomset päritolu materjalide kasutamise lõpetamise. Meil on väga hea meel lüüa kaasa H&Mi kollektsiooni loomisel, mis pakub võrratuid vegan-disaine, mis on maailma ja loomariigi vastu lahkemad,“ sõnab PETA korporatiivse vastutuse juht Laura Shields.

„Disainisime selle kollektsiooni kaasaegsetele linlastele, kes elavad sotsiaalsetes linnakogukondades, kuid naudivad samaaegselt ka nädalavahetusi, mis on veedetud veekindlaid kummisaapaid loodusesse kastes. Oleme uhked, et saame need kaks kirge selles kollektsioonis ühendada, esitledes mitmekülgset ja moodsat disaini koos PETA poolt heakskiidetud uuenduslike materjalidega,“ lisab H&Mi vanemdisainer Malin Dubois.

Erikollektsiooni „Co-Exist Story“ kampaania pildistas üles fotograaf Johnny Dufort ning stilistika eest kandis hoolt Alexandra Carl. Pildistamine leidis aset Inglismaal Norfolkis asuvas vegan-põhises Hillside Animal Sanctuary farmiloomade turvakodus PETA heakskiidu all.

 

Lisainfo „H&M Innovation“ kontseptsiooni kohta:

 

Kontseptsioon „H&M Innovation Stories“ lansseeriti 2021. aasta alguses ning see hõlmab temaatilisi erikollektsioone, mis on loodud eesmärgiga edendada jätkusuutlike materjalide, tehnoloogiate ja tootmisprotsesside kasutamist. Kontseptsiooni debüütkollektsioon „Science Story“ keskendus kestlikutele materjalidele ja teine kollektsioon „Colour Story“ seadis eesmärgiks võtta kasutusele jätkusuutlikumad värvimistehnikad. Kontseptsiooni kolmanda kollektsiooni „Co-Exist Story“ fookuses on loomasõbralik mood ja loomset päritolu tekstiilidele alternatiivi pakkumine.