Eestimaa Loomakaitse Liidule (ELL) on teada antud, et Kärt-Katrin Korb, kelle suhtes on algatatud kriminaalmenetlus looma julma kohtlemise ehk hobuse ravimata jätmise ja näljutamise tõttu, otsib uut hobust.

Üks viimaseid kohti, kus noor naine käis maad kuulamas oli Kõrgekalda talu Pärnumaal. Loomakaitse Liit paneb hobuste omanikele südamele, kui te vähekenegi hoolite oma suksudest, siis ärge andke sellele inimesele oma hoolealust -  kolme aastase Eesti tõugu hobuse Vincenti seisukord näitab üheselt, et Kärt-Katrin Korb ei suuda või ei taha looma eest hoolitseda!

Eestimaa Loomakaitse Liit sai Vändra vallas Viluvere külas elavast nõrkenud hobusest teate selle aasta veebruaris. Looma seisund oli eluohtlik – nälginud loom enam omal jõul tõusta ei jõudnud ja teda püsti aitama rihmade ja tali abiga. Lisaks olid hobuse tagumised jalad, kube ja kõhualune väga paistes ning kehal olid lamatised ja ilmselt kukkumisest tingitud vigastused. Kolme aastane ruun toimetati teise talli, kus ta normaalse toitumise ja ravi tagajärjel jõudsalt paraneb.

„Kui loomasõbralik hobusekasvataja poleks sekkunud, oleks noor Vincent tänaseks ilmselt surnud“, ütles liidu juht Heiki Valner ja lisas, et kõige rohkem paneb teda imestama ametnike suhtumine. “Hobuse seisukorrast teadsid nii vallavalitsuse kui Pärnumaa veterinaariakeskuse inimesed ja ka kohalik volitatud loomaarst, aga ilmselgelt alatoitunud ja vedelikupuuduses vaevlev loom abi ei saanud. Taoline hoolimatus ja ükskõiksus looma kannatustesse ei tekita üksnes hämmingut vaid lausa viha!“

Ka Kärt-Katrin Korbi elukaaslase Taaniel Tigane’ga  on Loomakaitse Liidu inimesed varasemalt kokku puutunud ja nimelt 2010. aastal anti teada, et samas talus peksis perepoeg Taaniel naabri sõnul puurist põgenema pääsenud küülikut oma paarkümmend minutit. Teade edastati ka politseile, aga menetlust ei alustatud ning ka kohtu poole pöördumine tulemust ei andnud, sest ilmselt „ühe tühise küüliku“ kannatused polnud väärt aja raiskamist ja vaeva nägemist.