22. aprillil tähistatakse Maa päeva (Earth Day). Alates 1970. aastast juhitakse sel päeval, kuu aega peale kevadist pööripäeva, tähelepanu keskkonnakaitsele ja meie planeedi heaolule.

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (BPW Estonia) liikmed seisavad maaema eest. Nii kutsume seekord Maa päeval kõiki kaasa osalema maaema jõu, ilu ja külluse tähistamises ja lahenduste otsimises probleemidele, astudes loodusteadlikke, jätkusuutlikke samme enda elus. Nad kutsuvad naisi üles märkama enda harjumusi ning tegema ühe lubaduse loodushoidlikuma elu suunas, mida aasta jooksul uue Maa päevani järgida.

Maaema päeva rohelises laines osalemiseks tee nii:

  •     Hoia maakera – võta kätte maakera kujutis, gloobus või joonista ise peopessa väike maakera.
  •     Otsusta, millist lubadust soovid Maaema päeva puhul anda.
  •     Tee endast pilt, hoides peopesa või maakera kujutist üleval ning postita foto koos lubadusega sotsiaalmeediasse, kasutades teemaviidet  #NaisteltMaaemale. Oodatud on ka videod, kus hoitakse maakera ja lausutakse lubadus.

Ootame kõiki hoolivaid ja teotahtelisi naisi Maaema liikumisega ühinema. Maaema päeval jõuab meie ette ka ühisloomena sündinud laulev loits, mis ettevõtmisele väge annab ja naiste head mõtted kokku seob. Hoidke silm peal EENA sotsiaalmeedial ja tulge meiega kaasa!

Loe lisaks
 

Naistena seisavad Eesti ettevõtlikud naised maaema eest. Nii jõuab Maa päeval avalikkuse ette ühisloomena sündinud laulev loits, mis kannab endas naiste lubadust maaemale. Sõnade autorid on Birgid Täht ja Marii Väljataga, helilooja Birgid Täht, arranžeeringu on teinud Marii Väljataga. Laulu esitavad Helin-Mari Arder, Kadi Toomja Marii Väljataga. Loits kantakse ette eesti ja inglise keeles.

Loitsu laulavad ettevõtlikud naised kaasa 22. aprilli õhtul.
Samal ajal istutatakse Eesti eri paigus, Harjumaal Kopli ja Rannamõisa külades, Võrus, Pärnus ja Narvas, puid.

Jaga oma tegemisi ka oma FB seinal ja Instagramis kasutades #HoianMaad #EarthDayPledge #NaisteltMaaemale #BPWEstonia #noplanetnoearth #earthday

Sarnast Maa päeva kampaaniat tehakse Eesti ettevõtlike naiste algatusel üle Euroopa – Leedus, Soomes, Küprosel, Hispaanias, Itaalias, Austrias, Belgias, Saksamaal –, aga ka USAs Floridas. „Ettevõtlike naistena on meie eesmärk anda ühine panus, et saaksime luua ja taastada rohelist hoolivat maailma läbi oma ettevõtete ja organisatsioonide ning teadlikult rajada keskkonnasäästlikke lahendusi ja protsesse.

Kaasa oma rahvusvahelised sõbrad jagades meie BPW Europe sündmust.