Bioneeri toimetusse, seega minu postkasti, tulevad sageli kirjad lugejatelt, kes küll kiidavad ökoeluviisi ideed, aga peavad seda enda jaoks liiga kalliks. Selliste kirjade lugemine paneb mind kurvalt ohkama. Lükkasin ise mahedalt toodetud toidu ja olmekaupade tarbimist aastaid samal ettekäändel edasi. Väga mugav on ju mõelda, et ma parem ei hakkagi pingutama, sest nagunii on kogu üritus minu jaoks liiga kallis.  

Olen ise võimaluste piires ökoeluviise harrastanud 9 kuud, aga ma ei ole kunagi pidanud arvestust, kui kalliks kogu ettevõtmine läheb. Mu sisetunne ütleb, et nendel kuudel, kui ma  olen olnud laisem ja ostnud enam tavalist kaupa, olen kulutanud rohkem.

Just lugejakirjade ja mu isikliku sisetunde suurest erinevusest tingituna otsustasin korraldada ühekuulise eksperimendi. Uurin, kui kallis on keskkonnasõbralike otsuste tegemine.

Olen võtnud nõuks kuu aja jooksul toituda kas eelistatult mahetoidust või selle puudumisel kodumaisest tavalisest toidust. Seadsin eesmärgiks ka minimaalse tarbimise - nii uute asjade, eratranspordi, teenuste kui ka prügi tekitamise näol. Kodukemikaalid ja kosmeetikana kasutan kas ökotooteid või allergikute tooteid.

Lugejatele annan oma tegemistest teada Bioneeri portaalis veebipäeviku vahendusel.  Kindlasti ootan inimestelt tagasisidet! Põnevamad kirjad avaldame Bioneeris.  

Püsige meiega!