Tartu Ülikooli loodusmuuseum ootab kõiki huvilisi ja peresid 4. jaanuaril 2020 kell 11:00–15:30 huvipäevale „Loomade jäljed“.

 

Talvisel huvipäeval uurime loomade tegevusjälgi, otsimismängus leiame loodusmuuseumis vastused põnevatele loomadega seotud küsimustele. „Uurime kui pika sammuga kõnnib põder, kelle jälgedele sarnaneb karu või orava jäljerida, millised on rähni ja üraski tegevusjäljed, kust leiab talvel metsnugise jälgi, kust otsivad hiired talvel toitu, kui suured on hundi või rebase jäljed,“ sõnas huvipäeva juhendaja TÜ loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani.

Geoloogia töötoas uurime kivistisi ja ammu elanud loomade tegevusjälgi. Uurime, kas maailmas on leitud ka dinosauruste jälgi. Meisterdamistoas teeme koju kaasa võtmiseks soolataignast metsaloomade jäljemedaljone. Lemmikloomade õpitoas – kell 11:30 ja 13:30 – tutvume muuseumi eksootiliste lemmikloomadega: tarantli, roheleeguani, kuningpüütoni, ämblike ja teistega. Uudistame vastavatud põnevat näitust „Maailm seljakotis. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“.

Huvipäev toimub laupäeval, 4. jaanuaril kell 11:00–15:30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis, Vanemuise tn 46. Osalema on oodatud kõik huvilised nii lapsed kui täiskasvanud! Sissepääs muuseumipiletiga.

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.