Hiite Maja sihtasutus andis välja 2021. aasta seinakalendri, mis tutvustab looduslikke pühapaiku ja rahvakalendri kombestikku.

Hiite Maja sihtasutus andis välja 2021. aasta seinakalendri, mis tutvustab looduslikke pühapaiku ja rahvakalendri kombestikku.

Hiiekalender 2021 on tavapärases suuruses seinakalender, mille hästi loetav kalendaarium sisaldab riigipühasid, kuufaaside kellaaegu, kaduneljapäevi ning valikut rahvakalendri tähtpäevi. Kasutatud on põliseid maakeelseid kuu- ja pühade nimesid. Näiteks on september sügiskuu ja mihklipäev on kasupäev. Lisatud tekstid tutvustavad lühidalt iga kuu tähtsamate tähtpäevade tavasid.

Kalendri lummavalt kaunid kuupildid on valitud Hiite kuvavõistluse võidufotode seast. Fotodel on Eesti ja hõimurahvaste looduslikud pühapaigad: hiied, pühad puud, allikad, järved, kivid ja mäed.

Ainulaadne trükis sisaldab iidse ruunikalendri eeskujul koostatud sirvikalendrit. Huviline leiab kalendri lisalehekülgedelt ka juhised ruunide lugemiseks, samuti selgitused pühade ja pühapaikade tähenduse ja tavade kohta. Tavade järgimist hõlbustab seegi, et kevadiste tähtpäevade puhul, mil tavaks on tervitada tõusvat päikest, on kalendaariumisse lisatud päikesetõusu kellaaeg.

Põliseid tarkusi väärtustav trükis tutvustab samuti kohalikku ajaarvamist, mille kohaselt 2021 on 10234. aasta.

Tekstid koostas Ato Kaasik, sirvikalendri kujundas Mana Kaasik, fotode autorid on Margus Vilisoo, Jaan Sarv, Janek Joab jt.

Kalender on suletuna A4 ja avatuna A3 suuruses ja selle riputamiseks on lehed mulgustatud.

Kalendri näidisleheküljed.

Hiiekalender on müügil Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ja maksab veidi alla viie euro.