Aastaraamat annab ülevaate Maa-ameti 2020. aasta olulisest saavutustest, avalike teenuste statistikast, rahvusvahelisest koostööst, juubeliaasta tähistamisest ja personalist.

  • Bioneeri uudised
  • 11. mai 2021
  • Foto: Skulptuur Šnelli tiigi ääres. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

„Hoo on sisse saanud kaldakinnisasjade korrastamine rannajooneni, mis käib käsikäes rannajoone andmete uuendamisega. Väga suur töö on olnud masskannete teostamine. Kaardistustööd püsisid ajagraafikus, mõõdistustöid tegime ka kõige raskemal ajal ja kriitilisemates koroonapiirkondades, ikka turvaliselt ja piirangutega arvestades,“ toob Maa-ameti peadirektor Tambet Tiits 2020. aasta tegemistele tagasi vaadates esile.

2020. aastal tähistas Maa-amet 30. aastapäeva. Sügisel toimus koostööpartneritele juubelikonverents ja ilmus Eesti territooriumil maamõõtmise ajalugu kirjeldav kogumik „Meie maa, meie lugu. Lühike rännak läbi ajaloo“.

„30 tegutsemisaasta jooksul on kõige olulisem olnud meie inimeste pühendumine, see on taganud Maa-ameti teenuste praeguse kvaliteedi. Kollegiaalsus, vastastikune usaldus, avatus ja koostöö viivad meid edasi,“ märkis Tiits.

2020. aastal liitus Maa-amet peresõbraliku tööandja programmiga ja pälvis algmärgise. „Programmi raames alustasime tegevuste ettevalmistamist, mis hõlmavad näiteks teenistujate kaasamist erinevatel tööga seotud teemadel kaasarääkimisse, tööandja kuvandi ja organisatsioonikultuuriga tegelemist, sisekommunikatsiooni parandamist ning tööaja paindlikumaks muutmist,“ lisas ta.

Maa-ameti aastaraamat on veebis nähtav.