Hea Toidupanga sõber, selle aasta jõulukuised toidukogumispäevad on peagi algamas ja vabatahtlike registreerimine on alanud. Registreeruda saab nii üksi kui grupiga.

Detsembri teise nädala reedel ja laupäeval ehk 8. ja 9. detsembril toimetame rohkem kui 40-s toidupoes üle Eesti kahes vahetuses, mis kestavad 3-4 tundi. Esimesed vahetused poodides algavad reedel kell 13.00 ja laupäeval kell 12.00, kuid on ka erandlikke kauplusi, kus vabatahtlikud alustavad varem või lõpetavad hiljem. Infot kõikide osalevate poodide ja vahetuste kellaaegade kohta leiad lehelt osale.toidupank.ee

Seega on õige hetk oma plaanid läbi mõelda, sõpradest või kolleegidest koosnev meeskond kokku panna ning registreeruda. Liitu meiega ja tee koos oma sõpradega väike jõulukuine heategu! Sinu abi on väga vajalik ning kogutav toidukaup jõuab toimetulekuraskustes perede toidulaudadele juba jõuluajal.

Registreeru vabatahtlikuks siin

Mida tehakse vabatahtlikuna toidukogumispäevadel?
Toidukogumispäevade ajal on kampaanias osalevates kauplustes kohal Toidupanga punastes põlledes vabatahtlikud, kes jagavad toidupoe külastajatele sissepääsuväravate juures infot, võtavad vastu toiduannetused inimestelt ja aitavad kauba transpordiks ette valmistada. 

Vabatahtlikke juhendab vahetuse vanem, kelle ülesanne on sujuva töö organiseerimine ning mõnusa meeleolu loomine.

Kampaania lõppedes transporditakse toidukaubad kohaliku toidupanga lattu. Iga toidupank jagab kogutud kauba iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele (eelistatult lastega) peredele. Toidukogumispäevadel kogutud toit hakkab jõudma abivajajateni juba detsembris, aidates puudust kannatavatel peredel katta jõululauda.  


Vahetuse vanemaks?

Kui Sul on kogemusi vabatahtlike vahetusevanemana või soovi-tahet seda ülesannet enda peale võtta, palume kirjutada otse Kerttule: kerttu@toidupank.ee. Vahetuse vanema roll annab sulle kindlasti hea võimaluse ennast proovile panna, midagi uut õppida ning ka teha veelgi suurem panus selleks, et aidata lastega peresid, kes on sattunud raskustesse.

NB! Kui registreerusid vabatahtlikuks, kuid ei saa kohale tulla, palun anna sellest kindlasti ja koheselt teada aadressil info@toidupank.ee. Me arvestame iga inimesega, kes on lubanud, et osaleb.

Aitäh, et aitad meil aidata!