Kuni 27. novembrini tähistatakse üle Euroopa kolmandat aastat järjest jäätmetekke vähendamise nädalat kokku 20 riigis, millest võtab osa ka Eesti. Nädala eesmärk on ühendada meie kõigi jõud prügitekke vastu, et säästa seeläbi keskkonda.

Eestist osalevad jäätmetekke vähendamise nädalal oma üritustega Keskkonnaamet, MTÜ Talveakadeemia, MTÜ Uuskasutuskeskus, Narva linn, Säästva Renoveerimise Infokeskus, Eesti Energia, Keskkonnaministeerium ja Keskkonnateabe Keskus. Nädalat koordineerib Keskkonnaministeerium. Parimatele ettevõtmistele jagab tunnustust rahvusvaheline žürii.

Keskkonnaamet korraldab koolidele ja lasteaedadele konkurssi „Valmista endale keskkonnasõbralik poekott“ ning ettevõtetele-asutustele konkurssi „Vähem jäätmeid“.

MTÜ Talveakadeemia kogub ürituse „Tudeng, kust sa need püksid said?“ raames üliõpilastelt kogumiskastidesse annetuse käigus riideid, mida enam ei kanta. Kohapeal saavad tudengid anda teistele üleliigsetele riietele uue kodu ning samas toimuvad ka töötoad, milles õpetatakse lihtsate vahenditega andma riietele uut väljanägemist. Ürituse lõpuks kodutuks jäänud riided leiavad tee kaltsuvaipadesse.

Eesti Energia jagab oma ettevõtetes üle Eesti terve nädala vältel infot, kuidas vähendada paberjäätmete teket kodus ja kontoris. Lisaks toimub üleriigiline kampaania „Telli e-arve, teed kingituse Eestimaa loodusele“.

Narva linn korraldab 26. novembril elanikele kasutatud riiete kogumise ürituse „Anna riietele teine elu“. Kogutud riided antakse edasi Humana sorteerimiskeskusele.

Säästva Renoveerimise Infokeskus korraldab 22. novembril Väike-Patarei 5 ja 24. novembril Telliskivi 60B kasutatud ehitusmaterjalide renoveerimise töötoad. Töötubade läbiviimist toetatakse projekti ProNatMat raames. Täpsemat infot saab veebiaadressilt www.renoveeri.net.

Keskkonnaministeerium ja Keskkonnateabe Keskus korraldavad kogu nädala jooksul töötajatele siseteavitust, kuidas vältida ja vähendada jäätmeteket kontoris ja igapäevaelus.

Euroopa riikidest osalevad üle-euroopalise jäätmetekke vähendamise nädala projektis veel näiteks Andorra, Prantsusmaa, Iirimaa, Itaalia, Portugal, Soome, Rootsi, Hispaania, Suurbritannia, Belgia mitmete regioonide nii avaliku kui ka erasektori asutused/organisatsioonid ja mittetulundusühendused. Viimaste kokkuvõtete järgi viiakse 2011. aasta kampaanianädalal Euroopas läbi 7035 üritust. Nimekirja osavõtvatest riikidest ja regioonidest leiab www.ewwr.eu.

Jäätmetekke vähendamise nädalat korraldatakse üle Euroopa juba kolmandat aastat järjest.

Vaata lisaks: http://www.envir.ee/jaatmenadal.