Euroopa Komisjon algatas kliimapakti tutvustamise raames fotokonkursi, kus saavad osaleda kõik, keda keskkondlikud teemad kõnetavad. Tööde esitamise tähtaeg on 28. juuni.

„Fotokonkursi eesmärk on märgata ja teha nähtavaks erinevad keskkonnahoiuga seotud tegevused, mida leidub kõikjal meie ümber – meie kodudes, linnades, kogukondades, kollektiivides. Sellise konkursi kaudu soovivad korraldajad tunnustada keskkonnahoiu eesmärgil tehtavaid jõupingutusi - olgu need siis väiksemad või suuremad,“ selgitab konkursi eesmärki kliimapakti Eesti koordinaator Eliisa Saksing.

„Osalemiseks ei pea olema professionaalne fotograaf. Konkurss on avatud kõigile, kellel on vanust vähemalt 18 aastat. Tuleb vaid mõelda, milliseid keskkonnahoiu alaseid tegevusi olete ise ette võtnud, milliste algatustega kaasa läinud või mida teisi tegemas märganud. Võite jäädvustada kliimasõbraliku rutiini oma argipäevast, keskkonda säästvaid tegevusi, mida keegi teie läheduses teeb või mida olete oma kodukandis silmanud. Olge loomingulised! Oodatud on nii suurte kui väikeste roheliste sammude jäädvustamine. Just teie foto võib saada inspiratsiooniallikaks paljudele teistele Euroopas,“ julgustab Saksing kõiki osalema.

Fotovõistlusel hinnatakse töid erinevates kategooriates – tegevused kodus, kogukonnas ja linnas. Selguvad 10 võitjat – kolm igas kategoorias ja üks rahvahääletuse teel. Kõik võitjad saavad kutse järgmise aasta kliimapakti üritusele Brüsselis ja nende reisikulud kaetakse. Samuti esitletakse fotosid ürituse ajal toimuval füüsilisel näitusel.

Euroopa kliimapakt on sotsiaalne liikumine, mis astub samme säästvama Euroopa ülesehitamiseks.

Fotokonkursi kohta saab rohkem lugeda kliimapakti kodulehelt.