On aeg mõelda puulehtede komposteerimise peale! Kogu see jant lehtede "peitmisega" ning suurte ja väiksemate kilekottidega jääb ära, kui sa sead valmis väikse nurgakese oma hoovis.

  • Jäätmed
  • Aleksander Laane
  • 14. september 2018
  • Foto: Pole mõtet haljasmassi prügiga ära saata, seda saab kerge vaevaga komposteerida. Pixabay, CC Public Domain

Meil on puid üsna mitu. Üks murdus möödunud aastal ära - saagisime selle naabrimehega pakkudeks ja küttepuudeks. Osad jämedamad said püstipidi pandult 1,5 x 1,5 m kompostinurga seinteks. Neid võib kombineerida näiteks kaubaalustest saadud laudadega, aga kompostihunnik püsib ka ilma igasuguse piirdeta kenasti koos, kui see õigesti teha.

Kui esialgu tundub, et lehtede maht on meeletu, siis tegelikult vajub see kuhi väga kiiresti madalaks. Panin kevadel möödunudaastase lehehunniku peale kasvama kaks kõrvitsataime ja mõned itteid ajama hakanud kartulid.

Kõrvitsataimed katsid kogu kompostihunniku ja roomasid sealt kaugemalegi, kartul õitses ilusti ja on siiani roheline. Kuigi ei raatsinud õigel ajal kõrvitsatel kasvusid piirata ja õisi murda - ilusad ju ja putukatele meeldisid väga! - siis nüüd on paar veel väikest kõrvitsat alles valmimas. On teised veidi peitu pugenud...