Täna avaldatud vastutustundliku ettevõtluse indeksis pälvis kõrgeima koha Coca-Cola HBC Eesti, millele järgnesid eelmise aasta võitja Swedbank ning Eesti Energia, teatas Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum.

Coca-Cola HBC Eesti kogus vastutustundliku ettevõtluse indeksis 95,8 punkti. Osalenud ettevõtete kesmine tulemus moodustas tänavu 62 punkti ideaalolukorda kajastavast 100st ning oli 2% kõrgem möödunud aastast. Tulemuste paranemist võis täheldada enamikus valdkondades.

Indeksis üle 70% võimalikest punktidest kogunud ettevõtete avalikule tunnustamisele aitab sel aastal esmakordselt kaasa ametlik kvaliteedimärgis, mida vastutustundlikud ettevõtted järgneva aasta jooksul kommunikatsioonis kasutada võivad.

Tänavu Eestis kolmandat korda läbiviidava vastutustundliku ettevõtluse indeks on mõeldud nii väike- kui suurettevõtete oma tegevuse ja mõjude kaardistamiseks. Vastutustundliku ettevõtluse indeksi eesmärk on aidata ettevõtetel hinnata oma tegevuse ühiskondlikku, keskkondlikku ja majanduslikku mõju ja arenguvõimalusi ning anda tarbijatele ja investoritele mõtteainet, keda oma valikutega toetada.

Vastutustundliku ettevõtluse indeksis osales sel aastal 55 ettevõtet, kaks linnavalitsust, Eesti Rahvusringhääling ning üks MTÜ. Indeks koostati Äripäeva, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi, EBSi eetikakeskuse ning Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel.

Vaata indeksi täielikku tabelit siit.