30. oktoobril sõlmisid Eesti Põllumajandusmuuseumi direktor Merli Sild ja Küüslaugufestivali peakorraldaja Aimar Pihlak kööstöölepingu, mille kohaselt toimub edaspidi Küüslaugufestival Tartumaal Ülenurmel Eesti Põllumajandusmuuseumis.

Esimesed seitse aastat toimus Eesti Küüslaugufestival Jõgeva linnas. Kuna väikelinn Jõgeva jäi iga aastaga järjest kitsamaks, mahutamaks kõiki küüslaugusõpru ja Eesti kohalikku toodangut hindavaid inimesi, siis otsustati ümber kolida Eesti maakultuuri pärandit koondavasse muuseumi – Tartumaal Ülenurmel asuvasse Eesti Põllumajandusmuuseumi. VIII Küüslaugufestival toimub 15. augustil 2015. aastal.

Küüslaugufestival kujutab endast suurt pidupäeva, mis pühendatud küüslaugule kui vürtside kuningale ja eestimaisele omatoodangule. Küüslaugufestivalil saavad kokku Eesti küüslaugukasvatajad, et võrrelda sorte, küüslaugusaaki ning vahetada kogemusi. Kasvatajad võtavad kauplemiseks kaasa enda põllul kasvatatud küüslaugusaagi.

Korraga on kauplemiseks festivalil üle 15 tonni eesti põldudel kasvatatud küüslauku. Igal aastal toimub ka konkurss „Eesti suurim küüslauk”, kuhu on oodatud konkureerima suurkasvatajate kõrvale ka kõigi külastajate ning talupidajate peenral kasvatatud eriliselt suured küüslaugud.

Eesti Põllumajandusmuuseum asub kunagises Ülenurme rüütlimõisas, mille esmamainimine on olnud aastal 1646. Endise Ülenurme mõisakeskuse hooned eraldati 1968. aastal asutatud Eesti Põllumajandusmuuseumile, mis aastast 1981 on avatud külastajatele ja tänaseks on muuseumi kogudes üle 75 000 museaali: esemeid, fotosid, filme, käsikirju ning raamatuid.