Itaalia on muutmas seadust, et toidupoed saaksid jagada müümata toitu puudust kannatavatele inimestele.

"Me teeme nii, et ettevõtetele on mugavam annetada kui lasta toidul raisku minna.“
Itaalia on vastu võtmas seadust, mis võimaldab supermarketitel annetada säilivustahtaja ületanud toiduaineid heategevuseks.

Itaalia on teine riik Euroopas, kus sellist seadusemuudatust planeeritakse. Veebruaris oli Prantsusmaal arutamisel seaduse eelnõu, mis keelaks supermarketitel müümata toitu minema visata.

Eelnõu on saanud laialdast toetust mõlemalt erakonnalt. On oodata, et see läbib parlamendi alamkojas edukalt lugemise ning suunatakse lõpphääletusele Vabariigi Senatis.

Erinevalt Prantsusmaast, kus trahvitakse supermarketeid raisku läinud toidu eest, tahab Itaalia luua ettevõtetele stiimuleid toidu annetamiseks ning aitab lahendada riigi jäätmete probleemi 12 miljardi euro eest.

Praegu peavad kõik Itaalia baarid, restoranid või supermarketid, mis soovivad toitu annetada, teatama annetustest ette.

Uus seadus soovib selle asemel vähendada prügimakse, mis hakkaks sõltuma sellest, kui palju ettevõte annetab heategevuseks.

Lisaks planeeritakse muuta toidu ohutuse reguleerimist, mis võimaldab ettevõtetel annetada toitu pärast seda, kui "parim enne" kuupäev on möödas.

Itaalia põllumajandusminister Maurizio Martina ütles La Repubblica’le: "Me muudame annetamise mugavamaks, kui äraviskamise.Me taaskasutame hetkel 550 miljonit tonni ülejäävat toitu igal aastal, kuid me tahame jõuda ühe miljardini 2016.aastal"
Toidu raiskamise vähendamine on saanud uut hoogu kogu Euroopas.

Prantsuse poliitik Arash Derambarsh, kes algatas ELi õigusakti, mis kohustaks supermarketeid andma ära toidujääke, on varem öelnud The Independent’ile: "Probleem on lihtne - meil on toit, mis läheb raisku ja vaesed inimesed, kes on näljas."

Taanis avati hiljuti ülejäänud toidu supermarket, mis müüb teiste supermarketite ja ettevõtete müümata toitu suure allahindlusega.