Itaalia loomakaitseorganisatsioon Essere Animali avaldas uued kaadrid rebasefarmist, et juhtida tähelepanu sellele, kuidas rebaseid karusloomafarmides peetakse. Rebased olid suletud kitsastesse ja lagunenud üksikutesse puuridesse, kus on halb juurdepääs toidule ja veele ning puudub igasugune nende elu rikastamine. See viitab taas asjaolule, et karusloomafarmid on vastuolus igasuguse elementaarse loomade heaoluga.

Kaadrid on filmitud 2023. aasta veebruaris Poolas, mis on Euroopa juhtiv naaritsakasvatuses ja teine rebasekasvatuses Soome järel. Essere Animali Poolas kogutud videod näitavad:

  • rebaseid, kes tiirlevad üksinda puuris ringiratast ja jooksevad vastu metallseinu
  • määrdunud ja tühjasid puure, kus puudub igasugune rikastamine
  • puurid, mille põrandad on täielikult valmistatud traatvõrgust, mis on loomadele täiesti sobimatud ja tekitavad täiendavat valu käppadele
  • kehvad süsteemid loomade jootmiseks ja söötmiseks: puurides on loomade jootmiseks ainult üks raudtops looma kohta ja farmi sisenedes olid peaaegu kõik topsid tühjad
  • terviseprobleemidega rebast, kellel olid päriliku hüperplastilise igemepõletiku tõttu igemed väga paistes: see on karusnaha tootmiseks valitud rebaseid tabav geneetiline haigus.

“Viimasel ajal on tulnud väga palju erinevaid kaadreid karusloomafarmidest, nt ka Soomest ja Leedust. Uued kaadrid Poolast tõestavad taas fakti, mida me tegelikult ju kõik teame - tegemist on äärmiselt julma tööstusega, mille koht on minevikus,” selgitab Loomuse juhatuse liige Anu Tensing. “Aga hea on näha, et loomakaitsjad üle Euroopa on kokku tulnud, et koos sellele julmusele lõpp teha, ning igaüks meist saab ka oma panuse andma,” kutsub Tensing veel üles andma oma toetust kampaaniale “Karusnahavaba Euroopa” ehk “Fur Free Europe”. Toetusallkirjade kogumine lõppes 1. märtsil vastu südaööd.

Rebased elava looduses keerulist sotsiaalset elu, moodustavad paare ja peregruppe ning on harjunud kaevama arvukate tunnelitega urgusid ja liikuma väga suures raadiuses. Punased rebased suudavad kõndida kuni 10 km päevas ning arktilised rebased läbivad rändeperioodil kuni 100 km ühe perioodi jooksul. Seda kõike eitatakse farmides, kus ei tagata loomadele mingit võimalust oma loomulikku käitumist väljendada.

Euroopa kodanikualgatuse “Karusnahavaba Euroopa” ehk “Fur Free Europe” eesmärk on keelustada Euroopa Liidus karusloomade kasvatamine karusnaha saamise eesmärgil ning karusloomafarmidest pärit naha ja sellest tehtud toodete müük. Oma toetusallkirja on andnud juba üle 1,6 miljoni Euroopa kodaniku, sh ligi 6000 Eesti kodanikku. Toetusallkirja saab anda kampaanialehel et.furfreeeurope.eu veel täna ja homme.

VIDEO: (autor: Essere Animali)