Karusnaha populaarsus on pidevas languses, mis on suurepärane uudis loomadele. 2023. aastal langes ülemaailmne karusnaha tootmine varasema aastaga võrreldes järsult ligi 40%. Viimase aastakümnega on karusnaha tootmine langenud lausa 85%. Need pole pelgalt numbrid, vaid näitavad, et aina vähem karusloomi peavad terve oma lühikese elu kannatama õudu ja piina lihtsalt selleks, et saada kellegi mütsitutiks.

Nõudlus karusnaha järele on viimastel aastatel vähenenud, kuna tarbijate teadlikkus julmadest praktikatest ja tagamaadest on kasvanud ning nad ei toeta enam seda julma tööstust. Sh on karusnahast loobunud juba paljud tuntud globaalsed tegijad nagu Gucci, Armani ja Michael Kors. Karusnaha kasutamisele ütlevad "ei" ka mitmeid tuntud Eesti tegijad, näiteks Tallinn Dolls, Perit Muuga, Anu Rieberg.

Hoolimata edusammudest on veel tööd teha, sest siiani on karusloomafarmid mitmel pool maailmas lubatud. Eestis võeti karusloomafarmide keeld vastu 2021. aasta juunis ning kehtima hakkab see 2026. aastast ehk nüüd juba vähem kui aasta pärast.

“Kuigi Eestis hakkab keeld õige pea kehtima ning tänaseks on karusloomatööstus meil ka sisuliselt välja surnud, ei saa me siiski loorberitele puhkama jääda. Loomade kannatused mujal maailmas jätkuvad ning selle tulem on jätkuvalt ka meie turul,” sõnas Loomuse juhatuse liige Anu Tensing. “Järgmise sammuna tuleb keelustada nii karusloomatööstus kui ka neist pärit toodete müük kogu Euroopa Liidus ning aidata ülejäänud maailmalgi selles järgi jõuda.” 

2022. aasta mais kuulutati välja Euroopa kodanikualgatus “Karusnahavaba Euroopa” ehk “Fur Free Europe”, mis kutsus Euroopa Liitu üles keelustama nii karusnahafarme kui ka neist pärit toodete müüki. Kampaania taga oli kümneid loomakaitseorganisatsioone üle Euroopa ja ülejäänud maailma, sh Loomus, mis esindab kampaaniat Eestis. Kodanikualgatusele võib oodata vastust, st otsust keelustada EL-is karusloomatööstus, 2026. aasta märtsiks.