Mahlapakendite kogumise mänguga on liitunud juba 24 võistkonda üle Eesti. Auhinnaks kõige enam Tetra Paki mahlapakendeid koguvale klassimeeskonnale on Getter Jaani eksklusiivne kontsert.

Tetra Paki mahlapakendite kogumise mängu algusest on kodulehel www.parismahl.ee on registreeritud 560 tühja mahlapakki. Kokku on hetkel registreerunud 24 võistkonda 20-st Eesti koolist.

Võistluse võidab meeskond, kes kogub enim tühje mahlapakke ning ehitab spetsiaalsel veebilehel sellest kõrgeima viruaalse “pakenditorni”. Ka pingerea neli järgmist võistkonda saavad võimaluse sellest kontserdist osa saada.

Interaktiivne mahlapakimäng on osa Tetra Pak poolt „Roheline sügis“ raames üle Baltikumi läbiviidavatest üritustest, kus on oodatud osalema kõik Eesti, Läti ja Leedu koolid.

Tetra Paki mahlapakendite kogumise mängu eesmärk on tõsta ühiskonnas keskkonnateadlikkust ning propageerida kooliõpilaste hulgas jäätmete sorteerimist ja taaskasutamist.

Tetra Pak mahlapakendite kogumise võistlus kestab 11. detsembrini. Selle aja jooksul võistlevad meeskonnad omavahel selles, kes kogub kõige enam tühje mahla, nektari või mahlajoogi pakendeid. Ühest ja samast koolist võib registreeruda mitu võistkonda.

Alates Tetra Pak mahlapakendite mängu väljakuulutamisest on kõige usinamad mahlapakkide kogujad olnud Jõgeva Gümnaasiumi õpilased. Järgmisel kohal on hetkeseisuga õpilased Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasiumist. Osalejaid on veel ka Tallinnast, Pärnust, Rakverest, Tartust, Viljandist jne.

Kuidas pakendeid taaskasutada?

Tetra Pak pakendi massist moodustab enam kui 70% papp, mis on tugevdatud polüetüleeni ja alumiiniumfooliumiga, muutes pakendimaterjali vedelikukindlaks ja turvaliseks.

Tulenevalt Tetra Pak pakendimaterjali koostisest, tuleb mahla, nektari ja mahlajoogi pakendid sorteerida plastikuga samasse konteinerisse, mis on tavaliselt kollast värvi.

Taaskasutuselevõtmise protsessis eraldatakse papp polüetüleenist ja alumiiniumist. Papist toodetakse vastupidavat materjali ja seda kasutatakse

„Ligatne“ paberivabriku toodete valmistamisel, näiteks kartongpakendite tootmisel.

Tetra Pak mahlapakendite kogumismängu korraldajad kutsuvad üles kõiki Eesti koole osalema mahlapakendi kogumise mängus. Selleks peab registreerima oma klassimeeskonna www.parismahl.ee veebilehel ja seejärel juba asuma lahingusse peaauhinna pärast, milleks on Getter Jaani eksklusiivne kontsert.