Jõeforellide kudeaeg on alguse saanud. Veeseis kudeojas on möödunud aastaga võrreldes pea paarkümmend sentimeetrit kõrgem. Töödes-tegemistes oli selgi aastal natuke uut ning heli tahab veel korrastamist. Lõhelistel algasid aasta kõige tähtsamad tegemised, seega püüame vaatepilti jagada kõigile huvilistele.

2016. aastal otsisime GoPro seikluskaamerale alternatiivi. Pidama jäime Andres Marcus Franciscus Reinartilt selleks tarbeks laenatud videokaameral Canon HV20E, millel ees lainurk-konverter WD-H43.

2014. ja 2015. aastal kasutasime looduskaameraks GoPro seikluskaameraid, mida andis kasutada GoPro Eesti OÜ eesotsas Raido Subiga. Suured tänud.

Videostriimi kodeeriva arvuti komplekteeris Urmas Lett Eenetist. Võrgutööd tegi ja "leviotsad" sidus Põlulas kokku Ivo Kivinurk ja Andigo Eesti OÜ. Kaamera seadistused tegi Andri Puusepp, heli Alo Jaanivald. Terviklahenduse eest hoolitses Tiit Lepik, millest saad lähemalt lugeda ITrottide kodulehelt.

Valgustuse komplekteerimisel oli oma kogemuste ning teadmistega toeks filmimees Rein Maran Gaviafilmist. Välitöödel aitas paigaldamisel ja videopildi seadistamisel kaasa Kaido Haagen (www.kaidohaagen.com), mees, kelle veealuseid fototöid paljud tunnevad.

Iga-aastaselt on suureks abiks olnud RMK Põlula Kalakasvatuskeskuse spetsialistid Kunnar, Ene, Ivar ja Heino. Kaamerasündmusi jälgib tähelepanelikult LK foorum.

Looduskalender hoiab toimuval silma peal, et tutvustada jõeforellide elukorraldust, aga samuti neid „tegelasi“, keda veel kaamera ees kohata võime.


Nagu me teame, kaevab kudepesa emaskala. Isaskala viljastab marja ning püüab hoida võistlejaid eemal. Videos näeme nende tegutsemist, aga samuti erinevusi.