Kanada tervishoiuministeerium kuulutas  bisfenool A ohtlikuks ja esimese riigina maailmas alustas Kanda tegutsemist aine keelustamise nimel. Bisfenool A on koduses majapidamises üks levinumad kemikaale, mida leidub nii toidu säilitamiseks mõeldud plastkarpides kui ka veepudelites ja konservikarpides.

beebiVeebiväljaanne www.treehugger.com avaldas selleteemalise artikli. Lugejatele antakse teada, et on läbi viidud loomkatsetega uuringud, mis kinnitavad aine seoseid rinna- ja eesnäärmevähiga, varajase puberteediga, hormonaalse tasakaalutusega ja muutustega aju struktuuris.

Alles selle aasta veebruaris edastasid veebiportaalid www.tarbija24.ee ja www.nupsu.ee uudise bisfenool A sisaldusega plasti kasutamisest lutipudelite valmistamisel. Väljaanded soovitasid lapsevanematel pudeleid mitte kuumutada, kuna pudeli sisusse eralduva bisfenool A kogus suureneb temperatuuri tõustes. 

Bisfenool A sisaldust plastis on võrreldud ühe rohuliblega jalgpalliväljakul. Keemiatööstuse esindajad väidavad, et sellises koguses ei ole nimetatud aine inimesele ohtlik. Meediaväljaanne www.treehugger.com meenutab oma lugejatele, et näiteks naissuguhormoon östrogeen avaldab mõju juba palju väiksemate ainekontsentratsioonide juures.