Eesti Loomakaitse Selts (ELS) koostöös paljude kliinikute ja peatoetaja Royal Caniniga korraldavad alates 28. veebruarist kampaaniat, mille raames on loomaomanikul võimalik oma kass või koer steriliseerida/kastreerida. Kevadkampaaniaga on liitunud 50 kliinikut üle Eesti. Paljudes kliinikutes soodushinnad. Registreerimine operatsioonidele toimub vahemikus 28.02 – 31.03.2011 ja operatsioonid toimuvad 21.03-15.05.2011.

Kuidas kampaaniast osa võtta?

Registreerimine operatsioonidele toimub Eesti Loomakaitse Seltsi kodulehel www.loomakaitse.ee.  Registreerida ja täiendavat infot saab kampaania telefonilt 55505009. Peale ankeedi täitmist võta juba järgmisel päeval ühendust kliinikuga, kuhu oma lemmiku registreerisid. Operatsioonid toimuvad 21.03-15.05.2011.

Kampaania eesmärgiks on juhtida ühiskonna tähelepanu lemmikloomadele seonduvatele probleemidele. Tõsta teadlikkust loomade heaolu parandamiseks. Kutsuda inimesi üles oma lemmiku eest paremini hoolitsema, neid steriliseerima / kastreerima, et ennetada hulkuvate loomade arvu kasvu ja soovimatutest järglastest vabanemist julmal viisil. Samuti vähendada hulkuvate loomade arvu tänavatel.

ELS on veendumusel, et kasside, koerte steriliseerimine ja kastreerimine on üks tõhusmaid ennetusmeetodeid hoidmaks ära tuhandete soovimatute järglaste sündi, tänavale sattumist ja ennetada loomade väärkohtlemist (uputamine, hülgamine jne)

ELS paneb loomaomanikele südamele, et tema lemmik ja tema järglased on omaniku vastutusel.

Eelmisel aastal korraldatud kampaania raames steriliseeriti ja kastreeriti üle 2500 kassi.