Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kutsub liituma heategijate tiimiga, kes töötavad loomade heaolu parandamise nimel. Organisatsiooni vabatahtlikud jagasid oma kogemusi, mis tähendab olla loomakaitsja.
- Elurikkus ja looduskaitse
- 27. veebruar 2022
Eesti Loomakaitse Selts on loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Eesmärkideni aitavad organisatsioonil jõuda just tublid vabatahtlikud.
ELS-iga liituvad väga erinevad inimesed, kuid neil kõigil on üks eesmärk - seista loomade heaolu eest. “ELS on minu jaoks südamelähedane organisatsioon, kuna selle väärtused peegeldavad minu enda väärtuseid. Ma olen terve elu jaganud oma südant ja kodu loomadega ning nende heaolu on minu peres olnud alati väga tähtsal kohal,” jagas Hõbe vabatahtliku töö alustamise põhjust.
ELSi vabatahtlikud käivad teostamas loomapidamise tingimuste kontrolle organisatsioonile saadetud vihjete põhjal. Kontrollitakse nii lemmikloomade elamistingimusi kui ka põllumajandusloomade heaolu. “Käisime koos Põllumajandus ja Toiduametiga kontrollkäigul Raplamaal. Koer oli alatoidetud, kahetsusväärselt lühikese keti otsas ning kuut ei olnud nõuetele kohane,” jagas oma kogemust Getry. .
Mõnikord satuvad meie vabatahtlikud kontrollima ka juhtumeid, mille kohta on tulnud tõsise sisuga kaebus, kuid kohapeal selgub, et loomaga on kõik hästi. “Sõitsin Kesk-Eestisse kontrollima juhtumit, kus väike koer pidavat elama kohutavates tingimustes. Kohapeale jõudes olin väga üllatunud, sest koer oli terve ja rõõmus ning samuti oli tal väga hoolitsev pere,” meenutas Annika.
Vabatahtlikud soovivad loomakaitses näha mitmeid muutusi: koerte ketistamise ja loomade vastu suunatud vägivalla lõppemist, loomapidamiskultuuri arenemist ja inimeste teadlikkuse kasvu. Ühtlasi soovivad ELSi vabatahtlikud, et oleks rohkem inimesi, kes panustaksid loomade heaolu parandamisse. “Meie ümber on nii palju süütuid loomi, kes vajavad abi, hoolt ja armastust. Loom ei saa kõneleda ja paluda abi, kuid meie saame märgata ja aidata,” sõnas Getry. “Muutused algavad meist endist. ELS on organisatsioon, kus ma tunnen, et kuigi muutuseid, mida sooviksin ühiskonnas näha on väga palju, siis ma ei ole üksinda. See teekond on kergem koos inimestega, kellel on sarnased väärtused ja palju positiivsust, mida jagada,” täiendas Hõbe.
ELS vabatahtlikuna saab panustada kontrollides loomade pidamistingimusi, esindades laatadel ja sündmustel, küpsetades vegan tooteid, pildistades või filmides loomi, valmistades käsitööd, tehes kujundusi, aidates hoida kodulehte uudsena, transportides lemmikuid, koerte koolitamisega või sotsialiseerumisega. Kui ka Sina soovid panustada loomade heaollu, siis liitu ELSi heategijate tiimiga siin..
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta