Keskkonnainspektsioon trahvis 3000 krooniga möödunud nädala lõpus Valgamaal Karula vallas ühisjahil osalenud soomlasest jahimeest, kes kasutas keelatud jahipidamisvahendit.

Metssea ühisjahil osalenud jahimees oli oma püssile paigaldanud summuti, mille kasutamine on Soomes lubatud, kuid Eestis kehtiva seaduse järgi kuulub keelatud jahipidamisvahendite hulka.

Enne jahi algust instrueeris jahijuhataja ühisjahist osavõtjaid jahipidamise ja ohutusnõuetest ning kõigi külalisjahimeeste relvad vastasid jahipidamise nõuetele.

Jahi ajal toimunud kontrollimisel avastas keskkonnakaitseinspektor, et üks soome jahimees oli oma jahirelvale paigaldanud helisummuti.

Seadust rikkunud jahimees ühisjahi käigus ühtegi ulukit ei tabanud.

Keelatud jahipidamisvahendite kasutamise eest on trahvitud ka meie oma jahimehi. Näiteks möödunud aasta detsembris jäi Viljandimaal Suure-Jaani vallas keskkonnakaitseinspektoritele vahele öösihikut kasutanud jahimees.

Novembri alguses tabas inspektor Suure-Jaani vallas söödakohas metssigu küttinud jahimehe, kes kasutas akutoitel töötavat valgustit ning oli samuti kinnitanud püssitoru otsa helisummuti.