1.-4. juulini toimub Tallinnas rahvusvaheline teaduskonverents Balticum Organicum Syntheticum (BOS2018), mis on pühendatud keemilisele sünteesile.

  • Bioneeri uudised
  • 29. juuni 2018
  • Ülemise pildi pildistas Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Konverentsi aukülalisteks on Nobeli keemiapreemia laureaadid Robert H. Grubbs (USA, preemia 2005) ja Jean-Marie Lehn (Prantsusmaa, preemia 1987).
 
Konverentsi fookuseks on keemiline süntees, eriti aga bioloogiliselt aktiivsete molekulide ning ravimite süntees ja tehnoloogia uusimad saavutused.
 
Konverentsi peakorraldaja, akadeemiku ja Tallinna Tehnikaülikooli keemiaprofessori Margus Loppi sõnul on selleaastane Tallinna konverents läbilõige maailma keemiateaduse tänasest võimekusest ja suundumustest.
 
Konverents toimub kümnendat korda ning kolmandat korda saadakse kokku Tallinnas (varem 2006. ja 2012. aastal). BOS konverentsidel osalevad nii ülikoolide teadlased kui tööstustehnoloogiate loojad eraettevõtetest.
 
Konverentsist võtab osa üle 250 teadlase kõikidelt kontinentidelt, v.a Antarktika. BOS konverentsidele pani aluse 20. aasta eest tehnikaülikooli audoktor ja Queensi ülikooli emeriitprofessor Victor Snieckus Kanadast. Konverentsi viivad läbi Tallinna Tehnikaülikooli keemikud eesotsas professor Margus Loppiga. Konverentsi korraldamist toetavad Tallinna Tehnikaülikool ja Tartu Ülikool. Olulist tuge konverentsile annavad Eesti Teaduste Akadeemia, Tallinna linn ja mitmed ettevõtted.
 
Tallinna Tehnikaülikooli keemiateadlaste korraldatud konverents toimub Rahvusraamatukogus.