Olerex grupi valdusfirma Aqua Marina alustab koos Läti kemikaalide tootjaga CrossChem Eestis AdBlue tootmist.

“AdBlue'd vajab iga keskkonnasõbralik diiselmootor heitgaasidest lämmastikoksiidide eemaldamiseks. AdBlue müügimahud Olerexi tanklates näitavad  järjepidevat tugevat kasvu ja seetõttu on meile strateegiliselt oluline kontrollida AdBlue tarneahelat alates selle tootmisest. Alustame koos CrossChemiga esimestena Eestis AdBlue tootmist, millega vähendame praegusel heitlikul ajal sõltuvust impordist ja suurendame tarnekindlust,” ütles Aqua Marina juhatuse liige Antti Moppel.

CrossChem International nõukogu esimees Richard Anderson rõhutas: “Alustame AdBlue tootmist Eestis tänu koostööle Eesti kütuseturu liidri Olerexiga. Praeguseks oleme lõpetanud tehase seadistustööd ja valmistume tööstusliku tootmise alustamiseks. Sertifitseerime meie toodangu maailma kõige rangemate Saksamaa VDA (Verband der Automobilindustrie) standardite kohaselt, mistõttu rahuldab meie kvaliteet ka kõige nõudlikemate klientide vajadused.” 

Tootmiskompleks on rajatud Tartu maakonda, kust on logistiliselt sobiv varustada nii Eesti kui ka Läti suurtarbijaid. Kaugemas perspektiivis on plaanis AdBlue eksport läbi Olerexi Muuga mereterminali üle kogu Euroopa Liidu. Täisvõimsuse saavutamisel katab tehas kogu Eesti ja Läti AdBlue vajaduse.

AdBlue® on diiselmootorite väljalaskesüsteemides kasutatav vedelik, mille abil on võimalik neutraliseerida kuni 98% heitgaaasides sisalduvatest lämmastikoksiididest (NOx) keskkonnale kahjutuks lämmastikuks ja veeauruks. AdBlue’d kasutavad kõik tänapäevased EURO 6 standarditele vastavad diiselmootorid.