Esmaspäevast, 19. novembrist algavad Keila-Joa mõisapargis ehitus- ja korrastustööd ning rippsildade renoveerimine, mille käigus eemaldatakse sildadelt kõik levinud pulmatraditsiooni käigus kinnitatud tabalukud.
Esmaspäevast, 19. novembrist algavad Keila-Joa mõisapargis ehitus- ja korrastustööd ning rippsildade renoveerimine, mille käigus eemaldatakse sildadelt kõik levinud pulmatraditsiooni käigus kinnitatud tabalukud.
- Bioneeri uudised
- 15. november 2012
RMK loodushoiuosakonna Tallinna piirkonna juhataja Kristjan Maasalu sõnul näitas RMK poolt tellitud ekspertiis, et mõlema Keila-Joa silla vundamendid on amortiseerunud ja sildade ketid roostetanud. “Selleks, et sillad pargi külastajatele turvaliseks muuta, peame silla tõmbid välja vahetama,“ selgitas Maasalu ja lisas, et tabalukke eemaldamata ei ole võimalik silla kette värvida. Maasalu sõnul renoveeritud sildadele lukke tagasi ei paigaldata, ent need säilitatakse.
Peale 2013. aasta juulis lõppevaid renoveerimistöid palub RMK Keila-Joa sildadele lukke enam mitte kinnitada. “Lukud soodustavad sildadel korrosiooni teket ja takistavad ka edaspidi hooldustöid,” selgitas Maasalu. Ta lisas, et teine sildade kandevõimet kahjustav tegur on neil hüppamine ja õõtsutamine, mida pargikülastajad samuti sageli harrastavad.
Ka pikaajaline pulmakorraldaja Samuel Golomb tõdes, et raskete tabalukkude silla külge riputamine ja võtmete jõkke viskamine pole jätkusuutlik traditsioon. “Kahjuks võivad roostetanud ja renoveerimata sillad õnnetusi põhjustada, mis ei ole noorpaari jaoks kindlasti hea märk oma kooselu alustamiseks,” lausus pulmakorraldaja ja lisas, et selle asemel võiks värsked abielupaarid hoopis mõne uue ja enda jaoks erilise traditsiooni välja mõelda.
“Olen kindel, et maalilise loodusega Keila-Joa mõisapark jääb ka tulevikus noorpaaride ja pulmakorraldajate poolt armastatud sihtkohaks,” tõdes Golomb ja lisas, et seetõttu võiksid pulmalised ka ise välja pakkuda, millist uut traditsiooni pargis läbi viia. RMK ootab neid ettepanekuid aadressile keilajoa@rmk.ee.
Keila-Joa mõisapargi töid tellib RMK ja finantseeribKeskkonnainvesteeringute Keskus. Keila-Joa mõisapargi suuruseks on 79,7 hektarit. RMK hallata on jõe vasakpoolne pargiala suurusega 34,2 hektarit, millest on metsaga kaetud 27,9 hektarit.
Keila-Joa mõisapargi üks rippsildadest on ajastule omane pargi väikevormja see kuulub muinsuskaitse alla.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta