Kanal 2 populaarse loomasaate eestvedaja Kertu Jukkum kutsub loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad uues reklaamis eelistama puurivabade kanade mune. Reklaamis näeb, kuidas lugeda munal olevat koodi ja valida puurivabade kanade mune. Lisaks räägib Kertu puurikanade julmadest elamistingimustest ning kuidas igaüks saab teha kanade kaitseks õigeid valikuid. Kertu Jukkum on avalikkusele teada kui Elu24 peatoimetaja, kuid selle kõrvalt aitab ta ka kodutuid loomi enda loodud MTÜ Nurru Ometi kaudu. Eriliselt menukaks on kujunenud Jukkumi juhitud Kanal 2 loomasaade „Hommik lemmikutega“.

  • Loomakaitse
  • 15. november 2018
  • Foto: Vabapidamisel kanad Vilniuse aias. Pille Lipp

„Olen alati valmis loomade kaitseks sõna võtma, sest tihti on nende olukord ühiskonnas kõige kehvem. Usun, et kanade elamistingimused paranevad, kui jagada laiemalt teavet puurikanade elamistingimustest ja rääkida, miks on oluline eelistada vabalt peetavate kanade mune,” sõnas Kertu Jukkum. „Olen ise väga teadlik tarbija ja valin poes alati tooted, mille valmistamisel on arvestatud farmiloomade heaoluga. Ma ei ostaks kunagi puurikanade mune, sest on lubamatu teha inimestele tooteid loomade heaolu arvelt,“ lisas Jukkum.

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad veab Eestis kanade heaolukampaaniat, mille raames kutsuvad mitmed tuntud Eesti inimesed üles eelistama puurivabade kanade mune. Nähtamatute Loomade sotsiaalmeedias on kanade heaolukampaania raames käimas fotoseeria, kus astuvad üles tuntud Eesti inimesed ja räägivad, miks on nende jaoks kanade heaolu oluline. Selle nädala staar on Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova.

„Mul on hea meel, et nii mitmed head eestimaalased on astunud fotoseeria raames üles ning andnud teada, miks on kanade heaolu neile oluline,“ rõõmustas Birgit Nurmela, loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad kanade heaolukampaania juht. „Kertu oli videoklipi filmimisega kohe nõus ning lisaks osaleb ta ka sotsiaalmeedia fotoseerias. Kanade heaolukampaaniat ootavad ees põnevad ajad, seega tasub Nähtamatute Loomade sotsiaalmeedial silma peal hoida,“ kommenteeris Nurmela.

Nähtamatute Loomade sotsiaalmeedias astub kanade heaolukampaania fotoseeria raames üle nädala üles üks tuntud Eesti inimene. Kampaaniaga on tänaseks liitunud Kertu Jukkum, Züleyxa Izmailova, Evelin Ilves, Liina Kersna ja Barbi Pilvre.

Lisaks fotoseeriale on valminud veebileht www.munadehind.ee, kus saab lisateavet puurikanade pidamistingimustest ja kuidas igaüks saab loomasõbralike valikute kaudu kanu aidata.

Videot Kertu Jukkumiga saab vaadata siit.