Euroopa energiavaldkonna innovaator KIC InnoEnergy korraldab 20. septembril 2016 Poola pealinnas Varssavis säästva energia ideede konkursi KICkoff finaalürituse.

Eestist on finaalipääsu kindlustanud kaks ettevõtet: automatiseeritud tänavapuhastuse robot LeafBug, mida arendab tehnoloogiaettevõte Difi.Net ja PolarSol, mis on terviklik küttesüsteem maa-aluse unikaalse soojusvaheti, päikese veeküttepaneelide ja energiasalvestusüksusega.

Kesk- ja Ida-Euroopa säästva energia ettevõtetele on konverents ja auhinnatseremoonia unikaalseks võimaluseks luua kontakte oma valdkonna tegijatega. Ürituse külalised saavad tutvuda säästva energia sektori uusimate lahenduste ja äriideedega.

Konverentsil esineb teiste seas Ameerika tehnoloogiaettevõtja Jason Saltzman, kes on ettevõtjate ja uuenduslike ideede algatajate ning suunajate kogukonna Alley NYC kaasasutaja. Teiseks peaesinejaks on innovatsioonistrateegia ettevõtte Intelligencr asutaja Paul Papadimitriou, kelle ekspertvaldkonnaks on kasvav digirevolutsioon ning selle mõju ettevõtetele.

„KICkoff finaal on heaks kokkusaamiskohaks kogu piirkonna säästva energia ettevõtjatele, et vahetada mõtteid, kohtuda potentsiaalsete investoritega ja muuta innovaatilised ideed ärireaalsuseks,“ ütles Christo Balinow, KIC InnoEnergy Põhja-Ameerika, Kesk- ja Ida-Euroopa ning Lähis-Ida piirkonna ettevõtluse arendusjuht. “KIC InnoEnergy kutsub säästva energia valdkonna tegijad kokku, et toetada uute ideede ühist edasiarendamist.“

KICkoff võistluse auhinnatseremoonial avaldatakse tunnustust kõige tähelepanuväärsematele leiutajatele, idufirmadele ja ettevõtetele Kesk- ja Ida-Euroopas. Konkursil osalejad võistlevad peaauhinna nimel, milleks on 10 000 eurot. Teise ja kolmanda koha auhinnad on vastavalt 5000 ja 3000 eurot.

Võitjaid ootab kõrgetasemeline mentorprogramm, ärimudeli hindamine ja võimalus liituda KIC InnoEnergy Highway® kiirendiga koos kuni 150 000 euro suuruse investeerimistoetusega.

Ettevõtted, kes soovivad KICkoff finaali jälgida ning sündmusest osa võtta, saavad registreeruda veebilehel.

KIC InnoEnergy on säästva energia valdkonna uuenduste eestvedaja Euroopas.

Probleem on suur, kuid eesmärk on lihtne: saavutada Euroopa säästliku energia tulevik. Edu tagab innovatsioon: uudsed ideed, tooted ja lahendused, mis toovad kaasa tõelised muudatused, uued ettevõtted ning uuendusmeelsed inimesed, kes toimetavad need turule.

KIC InnoEnergy toetab uuendusi ning investeerib nendesse igas tegutsemisetapis alates klassiruumist ja lõpetades klientidega. Koos oma partnerivõrgustikuga loob KIC InnoEnergy ühendusi kogu Euroopas, tuues kokku leiutajad ja tööstusvaldkonna, ettevõtjad ja turud, koolilõpetajad ja tööandjad, teadlased ja ärid.

KIC InnoEnergy tegutseb innovatsioonikoosluse kolmes suures valdkonnas:

  • hariduses eesmärgiga luua teadlik ja edasipüüdlik tööjõud, kes mõistab, mida jätkusuutlikkus ning tööstus vajavad, et tagada selle valdkonna tulevik;
  • innovatsiooniprojektides, et tuua kokku ideed, leiutajad ja tööstusvaldkond, võimaldamaks luua äriliselt tasuvaid tooteid ja teenuseid, mis annavad reaalseid tulemusi;
  • äriloometeenuste valdkonnas, et aidata ettevõtjatel ja säästlikke ettevõtteid loovatel idufirmadel kiirelt kasvada, panustamaks globaalsesse energia ökosüsteemi. 

Koos tegutsedes loob ja ühendab meie töö Euroopale vajaliku säästva energia alustalad.