Laupäevaks ja pühapäevaks, 30. ja 31. maiks püstitatakse Keskkonnatelk Jäneda aia- ja lillepäevadele, kus osalevad uuskasutust propageerivad organisatsioonid ja firmad, et edastada sõnum lille- ja aiasõpradele.

Uuskasutuse spetsialistid Leirella-Brünella ja Võlu Vill viivad läbi praktilise uus- ja taaskasutuse õpetuse, mille raames valmistab iga telgi külastaja enda lemmiktegelase, esinemiskostüümi või lavadekoratsiooni, mis kulmineerub üheskoos näitemängu esitamisega.

Samuti selgitame keskkonnaprobleemide tekkepõhjuseid ning olemust läbi atraktiivse aktiivõppe, et mõistetaks looduskaitse vajalikkust ning inimtegevuse mõju loodusele.

Keskkonnatelgis on väljapanek kasetohust tarbeesemetest, nisujahust voolimismaterjalist ja pikaealise toote tutvustus- üks toode, palju võimalusi ning palju muud uudistamist.

Läbi viikase uuskasutuse koolitus Rohelise Punkti  ja Ökokratt Uko poolt kõigile.

Keskkonnatelgis pakutakse huvitavat, põnevat ja õpetlikku  tegevust erinevatele  sihtgruppidele: mänge, näidendeid, meisterdamisvõimalusi taas- ja uuskasutusmaterjalidest, võimalusi teadmiste proovile panekuks viktoriinides, jälgida loenguid ja ettekandeid.

Keskkonnatelgi eesmärk on tõsta inimeste keskkonna- teadlikkust ning levitada säästvat elu- ja mõtteviisi, õpetades olema säästlik, loov-nutikas ja osav.

Organisatsioonidele annab üritus võimaluse tutvustada oma loodussõbralikku  toodet või teenust ning pakkuda külastajaile harivat tegevust.

Järgmisena saab külastada Keskkonnatelki 11. juulil toimuval Porkuni päevadel ja 12. juulil Illuka mõisa päevadel.

Keskkonnatelki toetab Vabaühenduste fond, mis on rahastatud Islandi, Liechtensteini ja Norra poolt EMP finantsmehhanismi ning Norra finantsmehhanismi vahendusel ja MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon.

Keskkonnatelki korraldab MTÜ Ökokratt. Telk tegutseb alates 2003. aastast.
2004. aastal sai  see Keskkonnaministeeriumilt tunnustuse "Keskkonnateoke 2004".