Laupäeval, 11. juulil Telliskivi linnakus toimuval kirbuturul on põhjust rõõmustada kõigil, kes on oodanud autolt kauplemise võimalust, sest nüüd on lisaks tavakohtadele avatud kauplemiseks ka 30 autokohta. Samuti otsustasid korraldajad kirbuturgude populaarsust arvesse võttes suurendada seni kasutusel olnud tavaplatside arvu, mida sel korral on tervelt 125.

Kirbuturgude korraldaja Külli Külaots nentis, et vanakraamiga kauplemine on muutunud vägagi populaarseks ning müüjate arv kasvaks pidevalt, kui vaid kauplemiskohti jätkuks. "Meie koostööpartneri - Telliskivi Loomelinnaku abiga loodud autokohad leevendavad loodetavasti mõneks ajaks seda muret", lisas Külaots.

Uued autokohad on 4x5m suurused, mis peaks lahedalt mahutama keskmises mõõdus sõiduauto ning vajaduse korral ka väiksema kaasa võetud laua. Kuna autoplats on tavaplatsist üle 3 korra suurem, siis on ka kohamaks mõnevõrra kõrgem – 200 krooni. Autokohtade broneerimine 11. juuli turule algab kolmapäeval, 8. juulil kell 10.00.

Lisaks nimetatud uuendustele on 11. juuli kirbuturul kohal ka juba vanad head tuttavad – kõrva paitab ja kõhtu hellitab muusikakohvik BIIT ning mõnusat meisterdamist pakub töötuba, kus sel korral laotakse portselanikildudest mosaiiki. Viimases osalemine on kõigile tasuta.

Telliskivi linnaku kirbuturud toimuvad iga kuu teisel ja neljandal laupäeval kella 10.00 kuni 15.00. Kirbuturgude edendamist toetab Vabaühenduste Fond, mida rahastavad Norra, Island ja Liechtenstein Avatud Eesti Fondi vahendusel.