Ärge palun laske koeri siilidega "mängida". Siilile lõppeb see tutvus kahjuks tihti tõsiste või ka surmavate vigastustega.

  • Loomakaitse
  • 27. juuli 2020
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Suvisel ajal võib iga vigastus, mis siilidele tekitatakse, lõppeda surmaga, sest vigastatud siilide peale munevad kärbsed ja munadest kooruvad soojade ilmadega kiiresti vastsed, kes haavadesse, suhu ja silmadesse poevad.

Ilma kiire abita ootab kõik vigastatud siile praegusel aastaajal ees piinarikas surm. Seetõttu palume, et teeksite kõik endast oleneva, et siilid ei saaks vigastada.

Kui aga teie koer on juba siili on vigastanud või leiate vigastatud siili, siis tuleb ta kindlasti tuppa võtta ja esimese asjana ise kiiresti puhastada kärbsemunadest. Soojade ilmadega on puahstamisega väga kiire, seda tuleks teha otsekohe! Kärbsemunad on tavaliselt näha valge "pudruna" siili karvades või okaste vahel. Kui aga munadest on juba koorunud vastsed, siis on kogenematul inimesel juba raske ise toime tulla ja abi tuleb otsida loomakliinikust!

_______________________________________
Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetuste toel toimiv ühing, igasugune toetus on metsloomade aitamiseks väga oluline!
Metsloomade aitamiseks helista:
Nr 9009933 – annetad 5€
Nr 9009955 – annetad 25€
Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!

Toetuse võib saata ka pangakontole:
EESTI METSLOOMAÜHING, EE952200221067573100
SWIFT/BIC kood: HABAEE2X
Selgituseks: "Metsloomade abistamiseks!"

PayPal konto link

Aitäh kõigile meie toetajatele!


Lugu on pärit Eesti Metsloomaühingu Facebookileheküljelt.