Juba on neid kõik võimalikud ja võimatud kohad täis. Muidugi võililli. Kuid see lill ei too vaid häda vaid ka aitab hädas. Rahvameditsiinis on võilille nimetatud elu eliksiiriks, verepuhastajaks, kõhulahtistajaks, maksakorrastajaks ja väsimuse kõrvaldajaks.

Kevadise vitamiinivaeguse leevendamiseks soovitatakse aga näiteks seda salatiretsepti.

100 g peenestatud võilillelehtedele lisa 50 g puruks lõigatud (tali)sibulapealseid, 25 g peterselli ning maitse järgi soola ja äädikat (kibedust aitab kõrvaldada õunaäädikas). Sega läbi, lisa taimeõli, peale raputa tilli.

Aasta ringi soovitatakse kasutada võilillejuurtest valmistatud kohvi. Pruunista ja peenesta kuivatatud juured. Röstitud ja purustatud võilillejuuri võta klaasi keeva vee kohta üks teelusikatäis. Võilillejuurtest valmistatud kohv teeb veresooned elastsemaks, veri muutub vedelamaks, infarkti- ja insuldioht väheneb.

Ettevaatust! Võilille kasutamine on vastunäidustatud ülihappesusega gastriidi (maokatarri) ja kõhulahtisuse soodumuse korral. Võilille, eriti selle kuumutamata piimmahla, ei tohiks tarvitada suures annuses, sest rohke taraksaniin võib esile kutsuda südamerütmihäireid, iiveldust, oksendamist ja kõhulahtisust. Kevadised salatina kasutatavad lehed ei sisalda taraksaniini, vähemalt mitte veel nii palju, et see põhjustaks häireid.