Konnatalgutel päästsid talgulised eile  Leie-Oiu-Tänassilma teelõigul  760 kärnkonna, 44 rohukonna ja 2 vesilikku. Talgulisi oli eile tegutsemas 12. Täna läheb samasse lõiku juba 25 inimest ja samuti lähevad vabatahtlikud rännet abistama Kiisale ning Jägalasse. Kuna kahepaiksed liiguvad peamiselt õhtuhämaruses, siis on sellele ajale koondunud ka päästetööd.

Sellel aastal on teede ääres lisaks hoiatusmärkidele esmakordselt ka kollastes vestides vabatahtlikud, kes aitavad läbi viia  Eestimaa Looduse Fondi (ELF) eestvedamisel korraldatavat kampaaniat "Konnad teel(t)". Konnasid on plaanis üle tee aidata neljas talgukohas.

Konnatalgutel püstitavad vabatahtlikud rändekohtades ajutisi konnatarasid ning korjavad sigimistuhinas konnad õrnalt ämbritesse, et need turvaliselt üle tiheda liiklusega maanteede toimetada.

Projekt "Konnad teel(t)" toimub kahe aasta jooksul ning selle eesmärgiks on päästa vabatahtlike abiga tuhandete rändel olevate konnade elu ning viia läbi laiaulatuslik teavituskampaania, mis tõstab inimeste teadlikust kahepaiksetest ja õpetab nendega arvestama. Lõpptulemusena soovivad korraldajad näha rändekohtades spetsiaalseid konnatunneleid. Konnad teel(t) projekti toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja korraldavad Eestimaa Looduse Fond koostöös Maanteeameti, Keskkonnaameti ja MTÜga Põhjakonn.