Enne kui tormad majapidamises üle jäänud asju mõnele tuttavale või siis hoopis heategevuse või uuskasutusega tegelevale organisatsioonile annetama, tasub hetkeks aeg maha võtta. Kiirustades kokku pandud annetusest võib olla rohkem kahju kui kasu. Toome siinkohal välja viis lihtsat asja, mida kontrollida enne, kui midagi tasuta ära anda.

VAATA, KAS RIIETE JA KOTTIDE TASKUD ON TÜHJAD

Kui sa ei anna asja edasi just mõnele sõbrale, võib annetatud asjade hiljem tagasi saamine osutada keeruliseks. Kuigi näiteks Uuskasutuskeskuse töötajad sordivad asjad reeglina samas kohas, kuhu annetused on toodud, võib näiteks konteinerisse viidud jope taskusse jäetud koduvõtmetele jälile saamine osutuda väga keeruliseks või lausa võimatuks, sest ese võib olla liikunud juba teise linna või uue omaniku kätte.

TEE KINDLAKS, KAS ESE ON TERVE JA KORRALIK

Rõõmu on Sinu annetatud asjadest järgmisele omanikule ainult siis, kui need on terved ja korralikud – aukudeta, liigselt kulumata ja väljavenimata. Mõtle eseme seisukorda hinnates sellele, kas Sa ise ostaksid selle, kui see müügil oleks? Jäta siinkohal kõrvale eseme meeldivus, sobivus ja vajalikkus – vastasel juhul Sa ilmselt ei tahaks ju seda ka tasuta ära anda. Pea meeles, et kuigi annad asjad ära täitsa niisama, on saaja rollis siiski teine inimene, kellel on samuti inimväärikus säilinud.

VEENDU, ET ESE ON PUHAS

Kas Sulle meeldiks kui Sinu uue mantli või diivani peal on plekk või kellegi teise kassi- või juuksekarvad? Määrdunud esemed, millelt Sa plekki välja ei suuda saada, ei sobi paraku ka annetamiseks. Pööra erilist tähelepanu särkide kraedele ja kaenlaalustele ning eemalda riideharjaga kindlasti kõik ebemed ja karvad. Kaua keldris või pööningul seisnud esemed tõmba enne annetamist tolmust puhtaks.

 PIILU RAAMATUTE JA MÖÖBLI VAHELE

Raamaturiiul on üks populaarne koht, kuhu on aegade algusest peidetud nii sentimentaalse väärtusega kirju kui ka rahakupüüre. Tehes suurpuhastust näiteks kadunud vanaema korteris või majas, tasub enne annetamist üle vaadata ka teised legendaarsed säästude peitmise kohad nagu näiteks madratsite, diivanite ja toolide alused. Kindlasti oleks taoline leid ka asja uuele omanikule tore üllatus, kuid suure tõenäosusega teeb see Sinulegi rõõmu.

KONTROLLI TEHNIKA TÖÖKORDA

Annetuste laialijagajatel on suuremate kodumasinate seisukorda raske kontrollida. Kasutuskõlbmatut või katkist tehnikat annetades teed hea asemel hoopis halba. Selline tehnika võib uuele omanikule ohtlikuks osutuda. Seetõttu anneta vaid esemeid, mille töökorras oled kindel.