Eesti suurim uuskasutatud Apple’i seadmete müüja Upgreat avas täna uue poe T1 keskuses. Ettevõte näeb selget turu kasvu, seda nii kasutatud seadmete ostu kui ka müügi poolel.

„Uuskasutatud seadmete populaarsusel on lisaks rohelisele mõtlemisele majanduslik põhjus, sest uuelaadse ja kvaliteetse seadme ostmine aitab raha kokku hoida. Kuna seadmeringlusest on võimalik soetada kvaliteetne ja garantiiga kasutatud toode, valib üha rohkem inimesi just selle tee,“ ütles Upgreati müügijuht Laura Sepalaan.

Uuskasutatud seadmed maksavad sageli 20–40 protsenti vähem kui vastav uhiuus toode. Nõudlus kasvab üle maailma – GSM Associationi andmetel jõuab uuskasutatud mobiiliseadmete turumaht 2030. aastaks hinnanguliselt 140 miljardi dollarini, kasvades uute nutitelefonide turust kaks korda kiiremini.

„Ringmajanduse suunas liigub jõudsalt terve Euroopa Liidu regulatsioon. Näiteks uue energiamärgistuse määruse kohaselt tuleb ELi turul müüdavatel nutiseadmetel hakata mõne aasta pärast märkima, kui hästi saab toodet parandada,“ lisas Sepalaan.

T1 tegevjuht Tarmo Hõbe väljendas heameelt uue kaupluse avamise üle ja lisas, et Upgreat esindab kiiresti kasvavat kaubandusvaldkonda ning uut mõtlemist. „Seadmete uuskasutus on hästi kooskõlas T1 kaubanduspoole uue suuna ehk outlet’idega. Apple’i tooted on eriti populaarsed noorte hulgas, kes on ka väga keskkonnateadlikud ning eelistavad tihti taaskasutust. Nende jaoks on Upgreat ideaalne valik, et soetada teise ringi toode,“ ütles Hõbe.

T1 esimesel korrusel asuvas Upgreati esinduses saab proovida ja osta erinevas seisukorras Apple’i telefone, sülearvuteid, lauaarvuteid, kellasid ja tahvleid. Spetsialistid annavad nõu ja soovitusi seadmete valiku osas. Lisaks ostmisele saab oma kasutatud Apple seadme tuua esindusse, kus sellele tehakse esmane hinnapakkumine ja peale seadme kontrollimist kantakse raha kliendi kontole 48 tunni jooksul.

Upgreat kuulub samasse gruppi brändidega iDeal ja Valge Klaar. Ettevõtte eesmärk on soodustada tehnikaseadmete taaskasutust ja hoida seeläbi keskkonda. Lisaks äsja avatud poele on Upgreatil esindused Lasnamäe Centrumis ning Saga kaubanduskeskuses Riias.