MTÜ Uuskasutus loodi 2004. aastal Heateo Sihtasutuse, Eestimaa Looduse Fondi, SA Caritas ja kahe eraisiku, Rasmus Raski ja Priit Mikelsaare poolt isemajandava sotsiaalse ettevõttena, mille eesmärk on saata kasutatud asjad ringlusesse ning muuta uuskasutamine lihtsasti kättesaadavaks ja igapäevaseks kõikidele Eesti inimestele. 

Oma vanad riided ja asjad saad viia Uuskasutuskeskusesse Tallinnas, Tartus, Narvas, Pärnus, Võrus ja Paides

Uuskasutuskeskus võtab vastu annetatud asju, mis on muutunud üleliigseks, kuid mis on jätkuvalt veel kasutuskõlblikud, puhtad ja terved. Keskuses leitakse asjadele uus õnneliku omanik kas oma heategevuspartnerite abiga või need mõistliku hinnaga maha müües. Saadud tulu kasutatakse, et uuskasutust veelgi enam propageerida ja vähendada ebavõrdsust ühiskonnas.

Uuskasutuskeskuse kauplused leiad Tallinnast, Tartust, Narvast, Pärnust, Võrust ja Paidest. Oma asju ja riideid võid jätta ka Uuskasutuskeskuse kogumiskonteineritesse Tallinnas ja Tartus. Uuskasutuskeskus korraldab ka laatasid, kus müüakse näiteks jalgrattaid ja raamatuid. 

Kui soovid annetada suuremaid asju nagu korralik mööbel või kogukam kodutehnika (näiteks töötav külmkapp või pesumasin), siis saad appi kutsuda Uuskasutuskeskuse kaubiku. Kui ese on realiseeritav, tuleb kaubik Uuskasutuskeskuse tegutsemislinnade (Tallinn, Tartu, Pärnu, Paide, Narva) piires asjale järele täiesti tasuta! Selleks tee annetatavast mööblist või tehnikaesemest foto ning saada see koos oma kontaktandmetega (nimi, telefoninumber, aadress) meiliaadressile kaubik@uuskasutus.ee. Kui sul vedeleb kodus ka muid kasutuskõlbulikke esemeid, võid need vabalt mööbli või kogukama kodutehnikaga kaasa anda.

Uuskasutuskeskus peab end eelkõige keskkonnaorganisatsiooniks, aga aidatakse ka abivajajaid. Aastal 2016 on toetatud asjadega näiteks Pärnumaa ja Põlva lasterikkaid peresid, Pärnumaa Kasuperede Ühingut, Haapsalu lastekodu, Hiiumaa puuetega inimeste käsitöö huviringi, Tahkuranna ja Tõstamaa valla suurperesid ja vanureid, Pärnu loomade varjupaika, Pauluse supikööki, Tartu Lastekaitse Ühingut, Maarja Küla, Lillemaja laste huviringe, Puuetega Inimeste Koda, Kassiabi, Naiste Varjupaika ja MTÜ-d Jooksev Koer. Uuskasutuskeskus toetab Kiusamisvaba Kooli algatust.

Samuti tehakse tihedat koostööd Tallinna Sotsiaaltöö Keskusega, kellega koos korraldatakse tasuta asjade turge kodu kaotanud inimestele. Tasuta asjade turg on kutsetega üritus, kus kodu kaotanud inimesed saavad endale valida esemeid, mida neil parasjagu kõige rohkem vaja on. Tasuta võtmiseks on nii riided, jalanõud, mänguasjad, raamatud, nõud kui ka kõik muu, mis uuskasutuskeskuse tootevalikus on. 

Uuskasutuskeskus teeb koostööd ökomoe loojatega Reet Aus ja Karin Rask (Kalamaja Printsess)

Uuskasutuskeskus kuulub Heateo Sihtasutuse portfelli, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikku ja Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumisse.

NÄIDE!

Mine Uuskasutuskeskuse lehele ja leia lähim pood või konteiner.

Tallinnas asuvad Uuskasutuskeskuse poed näiteks aadressitel Erika 14, Liivalaia 29, Tatari 64, Mustamäe tee 5, Mahtra 5, Punane 50. Tallinna kogumiskonteinerid leiab aadressitelt Suur-Sõjamäe 4, Gonsori 2, Paldiski mnt 102, Estonia pst 9, Endla 45, Pärnu mnt 238.

Uuri, mida ja kuhu ära viia saab.

Kogu oma kasutuseta asjad kokku ja anna neile uus elu! Sinu panus loeb! 

Oma vanad riided ja asjad saad viia Uuskasutuskeskusesse Tallinnas, Tartus, Narvas, Pärnus, Võrus ja Paides

Loe Uuskasutuskeskuse nõuandeid Bioneerist!

Oma vanad riided ja asjad saad viia Uuskasutuskeskusesse Tallinnas, Tartus, Narvas, Pärnus, Võrus ja Paides
Artikli ilmumist toetas Tallinna Keskkonnaamet.
Artikli ilmumist toetas Tallinna Keskkonnaamet.