Vintage mööbliks nimetatakse neid mööbliesemeid, mille vanus jääb 20 ja 100 aasta vahele – veel mitte antiik, aga mitte ka enam kaasaegne. Mille pärast eelistavad inimesed mööblit, mis on valmistatud aastakümnete eest? Ei, mitte (ainult) sellepärast, et see on odav!

Nostalgia soe puudutus

Enamik inimesi meenutab oma lapsepõlve ja noorusaastaid heldimusega. Teame ju kõik, missugune tunne on, kui kuuleme meie nooruses moes olnud laulu või sööme toitu, mis maitseb täpselt nõnda nagu kunagi vanaema juures. Sedasama õrna nostalgiat kannab endas ka vintage mööbel. Üksainuski vintage mööbliese suudab luua tunde, et meie hullumeelse kiirusega muutuvas maailmas on siiski ka asju, mis jäävad alati sellisteks, millistena meie neid mäletame.

Ise tegemine on väga innustav kogemus

Vintage mööbel annab võimaluse proovida seda, milleks järjest vähem juhust on – olla ise millegi looja. Selle asemel et osta asi, mille juures kõik on juba valmis, võta kätte ja veendu, et sa suudad ka oma kätega esemetele imepärase välimuse anda!

Elukogenud inimesed ütlevad, et töö ise on kõige parem õpetaja, ning see on täiesti tõsi. Proovi ja sa näed, et suudad seda kõike: vana värvi eemaldada, pahtledada, lihvida, värvida, lakkida. Vintage mööbli tõelised fännid kasutavad selle juures spetsiaalseid ökotooteid, mis jätavad esemele alles osakese ajaloost. On uskumatult tore teada, et asjad, mis sind ümbritsevad, ei ole anonüümsed esemed, vaid igaühe juures on sinu enda käsi mängus olnud, andmaks neile uut elu.

Avasta tõelisi pärleid

Inimesed, kes oma vana mööbli ära annavad, teevad seda tihti mitte sellepärast, et neil asjadel midagi viga oleks, vaid soovist enda ümbrust muuta. Nii võibki juhtuda, et väga väikese raha eest on saadaval väga originaalne disaintoode.

Mõnikord võib vintage mööbel pakkuda tõelisi üllatusi. Nii näiteks selgus ühelt üsna armetu väljanägemisega kapilt (mis oli seisnud ühisköögis) valget värvi eemaldades, et tegemist oli imeilusa maarjakasest kummutiga.


Loe Bioneerist Uuskasutuskeskuse nõuandeid  mööbli ostmiseks!