Tahaksid proovida oma kodu või suvilat uuendada? Ära hakka kohe uue mööbli ostmise peale raha kulutama. Proovi asjadele ise uus elu anda, kasutatud mööbel on parim variant katsetamiseks!

DIY ehk do-it-yourself ehk isetegemine on aina enam populaarsust koguv mõtteviis ja harrastus. Ise saab endale meisterdada nii uut mööblit, sisekujunduselemente, kardinaid kui ka palju-palju muud.

Uuest mööblist midagi ümber tegema hakkamine on riskirohke, sest ebaõnnestumise korral võib asi kalliks maksma minna ja meel on väga kurb. Kasutatud mööbel on selleks aga ideaalne – maksab mõistlikult või lausa vähe, midagi ei juhtu, kui isetegemine ei päädi soovitud tulemusega ning pealekauba on see mõnusalt keskkonna- ja tarbimissõbralik. Ideaalset kasutatud mööblit restaureerimiseks ja renoveerimiseks leiad Uuskasutuskeskustest!

Vana laud uueks

Nõukaaegne või lihtsalt “äraelanud” laud saab uue ilme, kui sellelt värv maha võtta, korralikult üle lihvida ja kas siis uus värv peale panna või jättagi selliselt lahedalt lihvituks. Võib ka õlitada üle, siis jääb hoopis isemoodi tulemus või kasutada sprei-värve, mis ei jäta nii tugevat kihti kui tavalised värvid. Kes oskab joonistada, võib ühetoonilise, näiteks valge, laua peale ise midagi peale joonistada. Lilleornamentika või mõni ilus muster mõjub eriti põnevalt ja ainulaadselt.

Restaureeritud diivan

Uskumatu, kui palju võib ühe vana diivani välimust muuta kattevahetus! Luitunud pruun või tumehall toon ei ole just teab, mis moodne ja moderne lähenemine, aga kui asendada see vana kangas uue, mõne säravama, erksama ja tänapäevasemaga, võib ka diivan saada täiesti uue näo. Ka uued diivanipadjad ja padjakatted annavad särtsu oluliselt juurde. Kui diivanil on vaja vahetada vedrustust, siis ka see on võimalik, kuigi vajab tõenäoliselt spetsialisti abi.

Kapile uus nägu

Uue riidekapi ostmine võib olla päris kulukas ettevõtmine, sest odavad need just pole. Lisaks ei ole tänapäevased riidekapid ka alati kõige vastupidavamast materjalid ega saa võistelda vanaaegsete puidust mööbliga. Nii ongi hea mõte leida mõnest Uuskasutuskeskusest vana korralik kapp, mida siis oma kodu moodi ümber meisterdada. Värvimine, õlitamine, peeglite lisamine, uued kapinupud, värske sisu – need kõik annavad kasutatud mööblile uue hingamise.

Kummut elama

Kummut on selline mööbliese, mida on vaja igas majapidamises. See on piisavalt väike, aga vajalikult mahukas. See mahub paljudesse kohtadesse ja sobib pea igasse tuppa. Seega on üks kasutatud kummut imeline mööbliese, mida tasub väärtustada! Kummut saab hoopis lahedama ja omapärasema väljanägemise, kui panna talle ilusad käepidemed, tapeetida või värvida sahtlisisud, värvida sahtlid või kogu kummut üle. Igaühe enda otsustada!

Omanäoline nagi

Nagi on üks loomingulisemaid sisustuselemente, mille funktsionaalsust saab ideaalselt kombineerida nupuka lähenemisega. Nagiks võib olla jäme köis või kett, rehaots või metallpulk, variante on palju. Tasub ainult fantaasia valla lasta ja pihta hakata. Internet on häid ideid täis, kust inspiratsiooni ammutada.

Mida loomingulisem olla, seda omanäolisemalt võib kasutatud mööbel ümbertehtult kaunistada kodu, suvilat või aeda. Ühest esemest saab teha palju erinevaid asju – kas mööblit lihtsalt värskendada ja sellele uus hingamine anda või seda natuke lammutada ja ümber ehitada, muutes eseme kasutusomadusi. Nii võib lauast saada riiul, toolist lillealus, vannist diivan ja puitkastidest raamaturiiul.


Loe Bioneerist Uuskasutuskeskuse nõuandeid  mööbli ostmiseks!