Kasutatud mööbel kaunistab aina rohkemaid kodusid. Siiski pole teise ringi sisustus jõudnud veel väga paljudesse kontoritesse. Panime kirja viis põhjust, miks sinu töökohas võiks kasutatud kontorimööblil kohta olla.

SUL JÄÄB RAHA TÄHTSAMATEKS ASJADEKS

Kontori üürimine ning sisustamine võib kujuneda päris kulukaks. Kasutatud kontorimööbel on hea võimalus arvestatavaks kokkuhoiuks. Uue ning kalli sisustuse asemel investeeri pigem inimestesse – klientide ja töötajate rahulolu on kindlasti tähtsam kui viimase moe järgi kirjutuslaud. Uuskasutuskeskustes hakkavad kasutatud mööbli hinnad sageli vaid viiest eurost.

KASUTATUD MÖÖBEL ON VASTUPIDAVAM

Mis oleks hullem sellest, kui ostad uue uhke kontorimööbli, mis hakkab kohe logisema, krigisema ja lagunema? Kasutatud esemete vastupidavuses võid olla sageli isegi kindlam kui uuena ostetud odava mööbli omas. Nõrga konstruktsiooniga ja kergesti purunevad esemed lihtsalt teisele ringile ei jõuagi. See, mis jõuab, kestab aga ilmselt veel teist sama kaua edasi.

SA SÄÄSTAD OMA TÖÖTAJATE TERVIST

Uut kontorimööblit valmistatakse tihti saepuruplaatidest. Näiliselt üsna naturaalseid puidulaaste või saepuru hoiavad saepuruplaadis koos aga liimid, mis levitavad mürgiseid formaaldehüüde. Need kahjulikud ained võivad tekitada näiteks allergilist nohu või bronhiiti. Aastatega mürgid aga lenduvad, seega on igal juhul tervislikum eelistada taaskasutatud kontorimööblit.

KASUTATUD KONTORIMÖÖBEL EI KAOTA AJAS VÄÄRTUST

Kui uuena soetatud kontorimööbli kunagi välja vahetada soovid, on see tõenäoliselt kaotanud ligi 75% oma algsest väärtusest. Ostes aga odava ning kasutatud eseme, saad sa selle hiljem suure tõenäosusega järelturul enamvähem sama hinnaga edasi müüa. Kui oled leidnud aga eriti hea pakkumise, või asja ise veidi kõpitsenud, võid hilisema edasimüügiga hoopis teenida!

OLED SOTSIAALSELT VASTUTUSTUNDLIK

Sotsiaalselt vastutustundlik ettevõtlus tähendab seda, et ettevõtja teeb oma igapäevases äritegevuses vabatahtlikult rohkem, et saavutada sotsiaalsed ja keskkonnaalased eesmärgid. Keegi ei sunni sind pruugitud mööblit eelistama, kuid kasutatud kontorimööbel on keskkonnasäästmise alustamiseks lihtne viis. Mõtle nii, et selle mööbli jaoks pole maha võetud enam ühtegi puud.

KUST KASUTATUD KONTORIMÖÖBLIT OSTA?

Uuskasutuskeskustes Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas ja Paides on lisaks kodusele kasutatud mööblile tihti saadaval ka kasutatud kontorimööblit. Paljud ettevõtted teevad Uuskasutuskeskusega koostööd, et anda uus elu oma kasutuseta jäänud sisustusele. Kui sealt otsitut ei leia, võid vaadata ka erinevatesse Facebooki gruppidesse ning kuulutusteportaalidesse (nt osta.ee ja kuldnebors.ee).


Loe Bioneerist Uuskasutuskeskuse nõuandeid  mööbli ostmiseks!